Apple’a Özel Haswell İşlemci

SemiAccurate‘in duyurduğu bir habere göre Intel, Haswell işlemcilerinin ultra-yüksek performanslı özel bir versiyonunu sadece Apple için üretecek.

Dün paylaştığımız Haswell işlemcili MacBook söylentileri‘nin ardından yavaş yavaş yeni MacBook Pro’lar ile ilgili detaylar belirmeye devam ediyor. Genellikle Apple’ın MacBook ailesinde kullandığı işlemciler bir zaman sonra veya eş zamanlı olarak diğer markaların da bilgisayarlarında görülebilirdi. Zaten rakiplerinden dünyanın en gelişmiş işletim sistemi, benzersiz malzeme kalitesi ve yüzlerce detay ile ayrılan Yeni MacBook Pro’lar sanırım artık biraz daha özel olacaklar.

Dördüncü nesil Core i7, özel ve ultra yüksek performans vaad eden yepyeni bir işlemci olmanın haricinde Intel’in yüksek performanslı GT3e (Iris Pro 5200) entegre grafik birimi de çip içinde yer alacak. Intel’in promosyon görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla Iris, mevcut HD 4000 Grafik birimine sahip i7-3840QM işlemciden 2 ila 2,5 kat daha yüksek performans artırımı sağlayacak.

haswell_iris_graphics

2008 yılından beri kasa tasarımını değiştirmeyen Apple’ın yeni işlemcisini sadece Retina Ekranlı modellerde kullanacağını, Super Drive ile satılan MacBook Pro’ların ise güncellenmeyeceğine dair bir başka söylenti daha mevcut. Yakın gelecekte MacBook Pro almayı düşünen okuyucularımız, daha uzun pil ömrü ve çok daha yüksek performans ile Haswell işlemcili MacBook Pro’ları bekleyebilirler.

Yıl sonuna doğru satışa sunulması beklenen yeni nesil MacBook Pro’ları beklerken başlayabilecek kampanyalar ile halihazırda satışı süren modeller de daha cazip fiyat ile alınabilir.

Tagged With: , , ,