Apple’dan çevrimdışı satınalma patenti

-

Yeni bir Apple patenti, yakın gelecekte çevrimdışıyken de içerik satın alabilmenize olanak sağlayacak

offline-1

Apple, salı günü yeni bir patentin daha sahibi oldu. Bu patent ile kullanıcı, müzik ve diğer iTunes içeriğini yakın gelecekte çevrimdışıyken dahi satın alabilecek.

Sistem, satınalma bilgisini cihazda muhafaza ederek kullanıcının o anki haklarını koruyacak. Cihaz çevrimiçi olduğu anda ise indirmeyi tamamlayacak.

Ne işe yarayacak?

Sistem uygulayamaya geçirilip iTunes’a entegre edildiğinde kullanıcı herhangi bir indirim anını kaçırmayacak. Satın aldığı anda çevrimiçi olmasına gerek duymadan o anki hakları muhafaza edilecek. Bu durum, belirli bir kotada sunulan özel indirimler veya ücretsiz kampanyalardan faydalanmak isteyenleri mutlu edecektir.

Giderek daha da internete bağımlı hale geldiğimiz bu günlerde internet olmadan bazı işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlayan yenilikleri seviyorum. Günün 24 saati çevrimiçi olduğum halde böyle bir özelliğe ne zaman ihtiyaç duyabileceğimizin hiç belli olmayacağını biliyorum.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. iyi de, kullanıcı internete bağlı değilken indirimleri nasıl görecek? oyun içi satın alım falan olsa anlarım da; diğer tüm içerikleri bir şekilde görüntülesek daha bunları indirmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyulacağı için çok mantıksız olur.

    tabi ben burda verilen örneği eleştirdim. apple’ın başka planları varsa bilmem.

    • Diyelim ki birinden, istediğiniz bir uygulamanın ücretsiz hale geldiğini, kendisinin biraz önce indirdiğini duydunuz ama o an bağlantınız yok. Aklıma bu geldi şimdi :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.