Apple’ın Televizyon’u hakkında yeni gelişmeler

Kanada’nın büyük gazetelerinden Globe and Mail, Apple’ın kablosuz ve kablolu servis sağlayıcıları, yeni televizyon projesinde birlikte çalışabilmek için ziyaret ettiğini öne sürdü. Güvenilir bir kaynaktan elde edildiği ileri sürülen bilgilere göre Rogers ve Bell servis sağlayıcılarının laboratuvarlarında Apple’ın yeni televizyonu test edilmeye başlandı bile!

Televizyonun Siri ile entegre çalıştığı, seçimleri programlayabildiği, izleyicinin televizyonu ses veya el hareketleri ile oturdukları koltuktan kontrol edebildiği sızan ilginç bilgilerin başında geliyor. TV üzerinde sanal bir klavye bulunduğu, görüntülü sohbet, web sayfalarında gezinti, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarla herhangi bir fiziksel arayüz olmadan iletişim kurabildiği de notlar arasında.

Halen ABD satış fiyatı 99$ olan Apple TV, evde TV ile iletişim halinde bulunan güzel bir cihaz. Apple’ın “Hobi” sini geliştirip yeni bir jenerasyon olarak sunmak yerine bildiğimiz TV formunda karşımıza çıkartması düşüncesi hala kafamda pek çok soru işareti ile birlikte dolaşıyor. Yıl sonuna doğru çıkabileceği düşünülen TV ürünü için hala netleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

Tagged With: , ,