Bilkom’a rakip geldi… İndeks Bilgisayar, Türkiye’nin ikinci Apple Distribütörü..

İndeks Bilgisayar, ABD’li Apple’ın ürünleri iPad, Mac, iPod ve aksesuarlarının Türkiye distribütörlüğü konusundaki görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve ciroya en az 250 milyon lira olumlu etkisi olacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada, Apple Europe Ltd ile distribütörlük sözleşmesi imzalandığı belirtilirken, Kamuoyu Bilgilendirme Platformu KAP‘a bilgi veren şirketten; 

“Bilişim Teknolojileri ve Telekom dünyasında tasarladığı ve ürettiği yeni ürün ve teknolojilerle, özellikle son tüketici kulvarında değişim ve dönüşüm devrimi gerçekleştiren Apple markasının şirketimizin geleceğinde önemli bir stratejik bir değere sahip olmasını öngörmekteyiz”

denildi. Ayrıca;

“Tüketicinin yoğun talebini ve ilgisini çeken Apple ürünlerinin portföyümüze eklenmesi ile şirketimizin önümüzdeki 12 aylık büyümesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Yıllık hedeflenen Apple cirosunun şirketimiz bünyesinde en az 250 Milyon lira olacağı planlanmıştır”

beklentisini ekleyen İndeks, Apple ürünlerini 81 ilde 8 binin üzerindeki bayi kanalı ile dağıtımını gerçekleştirmeyi hedefliyor. İndeks Bilgisayar hisseleri açıklama sonrası 1537’de yüzde 1.95 primle 3.13 liradan işlem görüyordu.

Apple’ın fiyat politikasında Bilkom’un ilk kez bu kadar büyük iyileştirmeler yaptığı son yıllarda, İndeks Bilgisayar’ın izleyeceği yolu hep birlikte izleyip göreceğiz. Günümüzde ABD’den oldukça yüksek fiyatlarla satılsa da Avrupa ile kıyasladığımızda Apple’ın Türkiye fiyatları mantıklı.

Tagged With: , , ,