Bloomberg: Jony Ive’in iOS Üzerindeki Değişiklikleri Gecikmeye Neden Olabilir

-

ios_7_ive

Altı ay yazılım tasarımı sorumluluğu aldıktan sonra Jony Ive Apple’ın gelecek nesil mobil işletim sistemi iOS 7 için çok çalışıyor. Bloomberg‘in kaynaklarına göre yaptığı yeniliklerden dolayı iOS 7 tanıtımının gecikme riski var.

Worldwide Geliştirici Konferansı’nda iOS 7’nin ilk geliştirici sürümünün tanıtılması bekleniyor. Bir aydan biraz fazla kalmasından dolayı yazılım üzerinde son rötuşların yapıldığını düşünüyoruz.

Ama Bloomberg kaynaklarına göre tasarım halen devam ediyor. Ive, iOS uygulamaları için gerçekçi gözükecek tasarımlar üzerinde çalışıyor. Gazete Bayisi için daha gerçekçi ahşap görünümlü raflar, deriden not defteri gibi tasarımlar geliştiriyor.

ios_advanced

Kaynaklara göre, Ive posta kutusu ve takvim için daha dinamik değişiklikler keşfetmek için uğraşıyor.

iOS başkanı olarak Scott Forstall Apple’dan ayrıldıktan sonra yerine Jony Ive geçti. Yeni tasarımları gözden geçirirken geçen senenin olay yaratan iOS haritalar uygulaması için donanımsal ve yeni iş ortaklıkları için çalışıyor.

Bloomberg raporlarını göre Apple halen iOS 7 için iç testlerin tarihini belirlemedi. Mühendisler iOS 7’yi WWDC’ye kadar hazır hale getirmek için büyük bir yarış halindeler.

Greg Sterling: Apple farklı ve yeni birşeyle kullanıcı karşısına çıkmak için büyük baskı altında.

iOS yeterince yenilikçi ve hızlı olmadığı için eleştirilmişti.

Greg Sterling: Jony Ive, Steve Jobs rehberliğinde olmadığı için doğru değişikliklerin tespit edemeyip, zamanınında teslim edememe endişe altında olduğunu söylüyor.

Ive: Steve Jobs’ın tasarım anlayışı muazzamdı. Çok sayıdaki başarılı üründe imzası vardı. İşleri daha iyi yapmamız için ipuçları veriyordu. Tim Cook, Steve Jobs kadar net değil.

Son haberlere göre iOS 7, Windows Phone gibi düz bir tasarıma sahip olacak ve eski iOS sürümlerine göre büyük ölçekli farklılıklar içerecek.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.