Bloomberg: Jony Ive’in iOS Üzerindeki Değişiklikleri Gecikmeye Neden Olabilir

-

ios_7_ive

Altı ay yazılım tasarımı sorumluluğu aldıktan sonra Jony Ive Apple’ın gelecek nesil mobil işletim sistemi iOS 7 için çok çalışıyor. Bloomberg‘in kaynaklarına göre yaptığı yeniliklerden dolayı iOS 7 tanıtımının gecikme riski var.

Worldwide Geliştirici Konferansı’nda iOS 7’nin ilk geliştirici sürümünün tanıtılması bekleniyor. Bir aydan biraz fazla kalmasından dolayı yazılım üzerinde son rötuşların yapıldığını düşünüyoruz.

Ama Bloomberg kaynaklarına göre tasarım halen devam ediyor. Ive, iOS uygulamaları için gerçekçi gözükecek tasarımlar üzerinde çalışıyor. Gazete Bayisi için daha gerçekçi ahşap görünümlü raflar, deriden not defteri gibi tasarımlar geliştiriyor.

ios_advanced

Kaynaklara göre, Ive posta kutusu ve takvim için daha dinamik değişiklikler keşfetmek için uğraşıyor.

iOS başkanı olarak Scott Forstall Apple’dan ayrıldıktan sonra yerine Jony Ive geçti. Yeni tasarımları gözden geçirirken geçen senenin olay yaratan iOS haritalar uygulaması için donanımsal ve yeni iş ortaklıkları için çalışıyor.

Bloomberg raporlarını göre Apple halen iOS 7 için iç testlerin tarihini belirlemedi. Mühendisler iOS 7’yi WWDC’ye kadar hazır hale getirmek için büyük bir yarış halindeler.

Greg Sterling: Apple farklı ve yeni birşeyle kullanıcı karşısına çıkmak için büyük baskı altında.

iOS yeterince yenilikçi ve hızlı olmadığı için eleştirilmişti.

Greg Sterling: Jony Ive, Steve Jobs rehberliğinde olmadığı için doğru değişikliklerin tespit edemeyip, zamanınında teslim edememe endişe altında olduğunu söylüyor.

Ive: Steve Jobs’ın tasarım anlayışı muazzamdı. Çok sayıdaki başarılı üründe imzası vardı. İşleri daha iyi yapmamız için ipuçları veriyordu. Tim Cook, Steve Jobs kadar net değil.

Son haberlere göre iOS 7, Windows Phone gibi düz bir tasarıma sahip olacak ve eski iOS sürümlerine göre büyük ölçekli farklılıklar içerecek.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.