Bose Ürünleri Apple Store Raflarına Geri Dönüyor

Daha önce Apple’ın, Beats Electronics’i 3 milyar dolara satın alacağını duyurduktan kısa bir süre sonra Bose, Beats’in ürünlerinde kullandığı gürültü giderme teknolojisinin kendi patentini ihlal ettiği gerekçesi nedeni ile Beats’e dava açmış ve dava geçen ay iki firmanın anlaşmaya varması ile sonuçlanmıştı. Bundan hemen önce ise Bose’un NFL ile anlaşma imzalayarak kamera karşısında sporcuların kendi markasının ürünleri dışında ki kulaklıkların takılmasını engellemesi ve bu yüzden Colin Kaepernick’in kameralar karşısında Beats kulaklık takarak 10 bin dolar ile cezalandırılması da Apple’ı sinirlendirmiş olacak ki, kısa bir süre sonra Bose ürünleri Apple Store ile Apple Online Store’dan herhangi bir açıklama yapılmadan kaldırıldı.

screen-shot-2014-12-09-at-11-04-18-am

Yaklaşık bir ay sonra ise görünüşe göre iki firma da anlaşmazlıkları çözdü ve Bose ürünlerinin, Apple mağazalarına geri dönmesine karar verdiler. Her ne kadar ürünlerin hala satışına başlanılmamış olsa da Apple’ın her mağazasına özel olarak hazırlayıp hangi ürünlerin, nasıl ve nereye yerleştirileceğini belirten ürün yerleştirme tablosunda Bose ürünler tekrar belirmeye başladı.

Kısa bir süre önce FitBit’in, fitness cihazlarının iOS 8’de yer alan Health uygulaması ile entegrasyonunu yakın zamanda düşünmediğini açıklaması üzerine FitBit ürünleri Apple mağazalarından kaldırılmış ve Bose’un aksine Apple Store ve Apple Online Store’a geri dönmemişti.