Brain White’dan Yeni İddia: “Gelecek Nesil iPad ve iPad Mini Mart’ta Tanıtılacak”

20130112-144057.jpg

Topeka Sermaye Piyasası analisti Brain White, Apple hakkında sık sık ortaya attığı iddialara bir yenisini ekledi. Analsite göre 5. nesil iPad ve 2. nesil iPad Mini, iPad’in klasik güncelleme zamanı olan Mart ayında tanıtılacak.

White, CES gözlemlerinden elde ettiği izlenimlerle hazırladığı rapora, gelecek nesil iPad’ler için olası değişiklikleri de eklemiş. Buna göre, 5. nesil iPad önceki nesillerden daha ince ve hafif olacak. Görünümü ise ilk nesil iPad Mini’ye benzeyebilir. Yani arkası siyah-arduvaz ya da beyaz-gümüş renk seçenekleri ile yeni bir iPad görebiliriz.

iPad Mini ise beklentilerde dile getirildiği gibi Retina Ekrana sahip olacaktır. Kişisel olarak benim asıl merak ettiğim ise 9.7’lik klasik iPad’in yan kenarlarının iPad Mini gibi inceltilip inceltilmeyeceği. Eğer bu gerçekleşirse iPad bir hayli küçülecek ve daha ergonomik bir hale gelecektir.

Apple iPad’i Ekim ayında güncelleyerek herkesi şaşırtmıştı. Bunu “lightning” portun eklenmesine bağlayarak istisna bir durum olarak görenler olsa da, Apple’ın rekabet stratejisi olarak ürün güncellenme döngüsünü sıklaştırma kararı aldığını iddia edenler de var.

Eğer Mart ayında yeni nesil iPad’ler gelirse, daha kısa güncelleme sürelerine alışmamız gerektiğini daha iyi anlayacağız…

Tagged With: ,