Bu Hafta Yeni Retina iPad mini de Tanıtılabilir

Önümüzdeki Perşembe günü gerçekleşecek olan Apple Özel Basın Etkinliği’nin en önemli haberlerinden iPad Air 2 ile ilgili haberler gelmeye devam ederken, Retina iPad mini 2 bekleyenler için de güzel bir haber geldi. Etkilikte iPad Air 2 ile birlikte, aynı özelliklerin iPad mini’ye de gelmesi bekleniyor. Daha önce sadece küçük bir güncelleme geleceğine veya bu ay pas geçileceğine inanılan iPad mini’nin, Mac Otakara‘nın haberine göre 16 Ekim’de yeni özellikler ile tanıtılacağı belirtiliyor.

Etkinlikte yeni iPad Air ve iPad mini modelleri ile birlikte Smart Cover ve Smart Case kılıflarının da yeni tasarıma uyumlu olacak şekilde ve yeni renkler ile tanıtılması bekleniyor.

iPad Air 2’nin Touch ID, A8X işlemci, 2GB Ram ve yeni altın renk seçeneği ile tanıtılabileceğine dair haberler paylaşmıştık. Halen Retina iPad mini 2’nin A8X yerine A8 işlemci, Touch ID ve 1GB Ram ile geleceğini savunanların da sayısı az değil.

2 gün sonra, 16 Ekim’de Apple’ın Cupertino Kampüs’ünde gerçekleşecek etkinlik TSİ 20.00 itibariyle Apple’ın web sitesinden canlı olarak takip edilebilir.

Tagged With: ,