Bu Hafta Yeni Retina iPad mini de Tanıtılabilir

-

Önümüzdeki Perşembe günü gerçekleşecek olan Apple Özel Basın Etkinliği’nin en önemli haberlerinden iPad Air 2 ile ilgili haberler gelmeye devam ederken, Retina iPad mini 2 bekleyenler için de güzel bir haber geldi. Etkilikte iPad Air 2 ile birlikte, aynı özelliklerin iPad mini’ye de gelmesi bekleniyor. Daha önce sadece küçük bir güncelleme geleceğine veya bu ay pas geçileceğine inanılan iPad mini’nin, Mac Otakara‘nın haberine göre 16 Ekim’de yeni özellikler ile tanıtılacağı belirtiliyor.

Etkinlikte yeni iPad Air ve iPad mini modelleri ile birlikte Smart Cover ve Smart Case kılıflarının da yeni tasarıma uyumlu olacak şekilde ve yeni renkler ile tanıtılması bekleniyor.

iPad Air 2’nin Touch ID, A8X işlemci, 2GB Ram ve yeni altın renk seçeneği ile tanıtılabileceğine dair haberler paylaşmıştık. Halen Retina iPad mini 2’nin A8X yerine A8 işlemci, Touch ID ve 1GB Ram ile geleceğini savunanların da sayısı az değil.

2 gün sonra, 16 Ekim’de Apple’ın Cupertino Kampüs’ünde gerçekleşecek etkinlik TSİ 20.00 itibariyle Apple’ın web sitesinden canlı olarak takip edilebilir.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Bu haberler ilgiçn etki yapıyor appleseverlerde. Geçen yıl retina ipad mini almak için beklerken çok seviniyordum. Şimdi elimdeki cihazın daha yenisi çıkacağı için hayıflanıyorum :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.