Bu kez iki dakika sürmedi

-

20130426-165717.jpg

Her geçen yıl daha hızlı bitiyor bu WWDC biletleri. Dün akşam Pasifik saat dilimi ile 10.00 da başlayan bilet satışı iki dakika içinde tükendi.

Bu yıl ilk kez konferans duyurusundan bir gün sonra özel bir zaman verilerek biletlerin satışa çıkması da durumu etkiledi elbette. Bundan önce tam olarak ne zaman açıklanacağını kestirebilmek pek de mümkün değildi. O kadar yakından takip edebilmemize rağmen biz bile birkaç günlük yanılma payı ile duyuruyorduk.

Geçtiğimiz yıl iki saatten kısa sürede tükenmesi herkesi şaşırtmıştı. 2011 yılında 12 saat, 2010 yılında ise 8 gün sürmüştü.

Bu yıl bilet satış tarihi önceden bildirilmeseydi bile tahminler bir saatten kısa sürede biteceğini söylüyordu.

Elbette insanlar sadece yeni ürün/hizmet tanıtımı için ödemiyorlar bu paraları. Bir hafta sürecek etkinlikte yepyeni imkanlar geliştiricilere sunuluyor. Apple daha önceki etkinliklere ait videoları resmi sitesinden paylaşmıştı.

Bilet fiyatlarının $1599 oluşu kimseyi etkilememiş gibi görünüyor. Hatta bırakın bu fiyatları, ebay de $10000 etiket ile bir süre karaborsa olarak satılmış.

Rahatsızlığım nedeniyle takip edemedim fakat satış bir şekilde sonlandırılmış görünüyor. Sanırım sonraki etkinliklerde biletler saniyeler içinde tükenecek.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.