Bu kez iki dakika sürmedi

20130426-165717.jpg

Her geçen yıl daha hızlı bitiyor bu WWDC biletleri. Dün akşam Pasifik saat dilimi ile 10.00 da başlayan bilet satışı iki dakika içinde tükendi.

Bu yıl ilk kez konferans duyurusundan bir gün sonra özel bir zaman verilerek biletlerin satışa çıkması da durumu etkiledi elbette. Bundan önce tam olarak ne zaman açıklanacağını kestirebilmek pek de mümkün değildi. O kadar yakından takip edebilmemize rağmen biz bile birkaç günlük yanılma payı ile duyuruyorduk.

Geçtiğimiz yıl iki saatten kısa sürede tükenmesi herkesi şaşırtmıştı. 2011 yılında 12 saat, 2010 yılında ise 8 gün sürmüştü.

Bu yıl bilet satış tarihi önceden bildirilmeseydi bile tahminler bir saatten kısa sürede biteceğini söylüyordu.

Elbette insanlar sadece yeni ürün/hizmet tanıtımı için ödemiyorlar bu paraları. Bir hafta sürecek etkinlikte yepyeni imkanlar geliştiricilere sunuluyor. Apple daha önceki etkinliklere ait videoları resmi sitesinden paylaşmıştı.

Bilet fiyatlarının $1599 oluşu kimseyi etkilememiş gibi görünüyor. Hatta bırakın bu fiyatları, ebay de $10000 etiket ile bir süre karaborsa olarak satılmış.

Rahatsızlığım nedeniyle takip edemedim fakat satış bir şekilde sonlandırılmış görünüyor. Sanırım sonraki etkinliklerde biletler saniyeler içinde tükenecek.

Tagged With: ,