Bugün Günlerden iOS 8

İlk olarak 2 Haziran 2014’te WWDC 2014 etkinliğinde tanıtılan iOS 8, yaklaşık 4 aylık beta sürecinin ardından bugün nihayet son kullanıcılar için indirmeye açılacak. Saat vermek pek doğru değil ancak bu zamana kadar TSİ saat 20.00 – 23.00 aralığında yayınlanan güncellemeler gördüğümüz için akşam saatlerinde yayınlanmasını beklediğimizi söyleyebiliriz.

Yayınlandığında iOS cihazlarınıza en kolay yükleme yöntemlerini de ilgili yazımızda paylaşacağız ancak önce iOS 8 yüklemeden önce yapmanız gereken önemli bir konuyu hatırlatmakta yarar var.

iCloud ile veya iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak yedek alıyorsunuzdur. Yedeğinizin güncel olmasına dikkat edin. iCloud ile yedek alıyorsanız cihazınızın menüsünden

Ayarlar / iCloud / Saklama & Yedekleme bölümüne geçip iCloud Yedekleme seçeneğinin açık olmasına dikkat edin ve bu seçeneğin altındaki “Şimdi Yedekle” ‘ye dokunup yedeklemenizi başlatın.

Yedekleme için cihazınızın pil seviyesinin yeterli olduğundan veya şarj etmek için prize bağlı olduğundan emin olun.

Bilgisayarınızı kullanıyorsanız sadece iTunes’a kablo ile bağlamanız yeterli olacaktır. Hızlı ve güvenilir bir şekilde iTunes ile iOS cihazınızın yedeğini kolayca bilgisayarınıza alabilirsiniz.

ios 8

iOS 8 ile birlikte pek çok yenilik hayatımıza girecek. Beta testi boyunca onlarca yazı ile iOS 8 hakkında size bilgi paylaşımı yapmaya çalıştık. Nihai sürüm yayınlandıktan sonra da eski yazılar ile birlikte iOS 8 etiketi ile dergi içinde ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.

Tagged With: ,