Bunu Neden Yapıyorlar?


İzlediniz mi videoyu? Nasıl buldunuz? Ne anlatılıyordu videoda? Malesef ben bu videonun amacını bile anlayabilmiş değilim. Bir iPhone’u kesmeye çalışmak neden önemli?

Pek çoğunuz muhtemelen en az bir kez bu tür videolara denk gelmişsinizdir. Apple bir ürün çıkartır ve tuhaf bir şekilde insanlar onu kesmeye, delmeye, yakmaya başlar. Hiç “neden?” diye düşündünüz mü?

iPhone’u örnek alalım. Neler görmedik ki? Blender’a attılar, yüksek kalibreli silahlar ile vurdular. Üzerinden araçlar geçirdiler. Eğdiler, büktüler, suya soktular…

Kaçınız şimdiye kadar cihazınızı blendera atınca ne olacağını merak etti? Diyelim ki, bunu yapan kişi kendi reklamını yapıyor. Silah satıcılarının amacı ne? Yaptıkları iş her ne olursa olsun kişi veya kuruluşların Apple ürünleri kullanılarak bu tür reklam yapma çabasını nasıl buluyorsunuz? Şahsen bu konuda benim aklıma gelen tek şey reklam. Daha parlak bir fikrim yok. Kişiden kişiye pek çok fikir çıkacaktır diye düşünüyorum. Genellikle bu tür videoların altında çok komik yorumlar oluyor. Arada denk gelirseniz özellikle yorumlarını okumanızı tavsiye ederim. Asıl merakım siz ne düşünüyorsunuz? İnsanların -özellikle Apple ürünlerine- işkence çektirmesi neden bu kadar rağbet görmeye başladı? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıda yazabilirseniz memnun olurum. Atış serbest.

Tagged With: ,