CameraMator ile iPad’inizi Taşınabilir Fotoğraf Stüdyosuna Dönüştürün

20130204-122136.jpg

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen MacWorld fuarında tanıtılan en ilginç ürünlerden birisi de CameraMator oldu. Davetlilerin ve basının ilgisini çeken bu ürün aslında DSLR fotoğraf makinaları için tasarlanmış bir aksesuar. Başlıca görevi ise DSLR ile çektiğiniz fotoğrafları iOS cihazlara kablosuz olarak göndermek.

20130204-122201.jpg

CameraMator’un tek yeteneği tabii ki bu değil. Özellikle iPad söz konusu olduğunda bu aksesuar bambaşka bir hal alıyor, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için oldukça ilgi çekici duruma geliyor. Çünkü, CameraMator’un iPad’in büyük ekranı üzerinde rahatça kullanılabilen bir fotoğraf düzenleme uygulaması da mevcut. Bu uygulama, fotoğrafı yakalamaktan düzenleme yapmaya kadar birçok olanağı kullanıcılarına sunuyor.

20130204-122251.jpg

CameraMator ile birlikte çalışan bir iPad’e DSLR aracılığı ile yakaladığınız görüntüyü anında gönderebiliyor, üzerinde rötuş, iso, kontrast, parlaklık, filteleme vb. birçok değişikliği vakit kaybetmeden yapabiliyorsunuz. Hatta fotoğraf makinasının deklanşörüne bile dokunmadan, iPad üzerinden görüntü yakalayabiliyorsunuz.

20130204-122531.jpg

Küçük boyutuyla fazladan ağırlık yaratmayan CameraMator, kolayca taşınabiliyor. Cihaz, DSLR makinaya USB arabirimi ile bağlanabiliyor. Şu an için ABD ve Canada’da parakede satışı olan ürün bu ülkelerde $299’dan satışa sunuluyor.

CameraMator ile ilgili ayrıntılı bilgiyi resmi web sitesinden elde edebilirsiniz…

Tagged With: , ,