Çerçevesiz iPhone 6 Söylentileri

20140211-213831.jpg

Henüz satışa çıkmasına neredeyse bir yıl olmasına rağmen yabancı basında iPhone 6 ile ilgili dedikodular hız kesmiş değil. Son söylentilere göre ekran boyutunun büyüyebileceği dedikodularına, yan çerçevenin tamamen ortadan kalkacağı yönünde bir dedikodu daha eklendi.

Pek kayda değer bir bilgiye rastlayamadığım raporlarda mantıklı tek fikir; tamamen safir kullanarak şekillendirilecek ön panel fikri oldu. Apple’ın iPhone modellerinde kamera koruyucusu olarak kullandığı safiri, dayanıklılığı ve netliği nedeniyle daha geniş bir alanda kullanma isteği uzun zamandır biliniyor. Maliyetleri düşünecek olursak oldukça cesur bir karar olacaktır. Umarım bu fikrin sonu da likit metal fikri gibi olmaz. Likit metal fikri de iPhone 5’te beklenmiş fakat maliyetler nedeniyle rafa kalkmıştı.

apple-iphone-6-concept

Unutulmaması gereken bir diğer unsur ise Apple’ın yeni modellerde kasa değişimine pek fazla teknolojik yenilik getirmemesi olgusu. Apple bu yenilemeyi daha çok “s” modellerine saklıyor ve ufak tefek iyileştirmeler ile kasayı yenileyerek sunuyor. Teknolojik olarak iPhone 5s ten pek farklı olmayan fakat yepyeni bir tasarıma daha da iyi malzemelerin eşlik edeceği bir model ile karşılaşabileceğimize dair epeyce tecrübe edindik.

Bakalım ilerleyen zamanda daha ne gibi dedikodular duyacağız.