Çinli kılıf üreticileri “daha kalın” iPad 2S kılıfları satmaya başladı bile

Bu haberi dün yabancı bir kaynaktan görüp Elma Dergisi’nde göremeyip şaşıran varsa önce bu durumu açıklayayım istiyorum. Açıkcası sizlere bilgi aktarmadan önce oldukça ince eleyip sık dokuduğumu söylemek istiyorum. Zaten duyduğum, gördüğüm her şeyi sizlerle paylaşsaydım diğerlerinden bir farkımız olmayacaktı.

iPad 2 çıkmadan önce yayınlanan kılıf tasarımlarını hatırlıyorsunuzdur. Neredeyse kimse ihtimal vermedi ama kaynaklar sağlam olduğu ve tecrübelerime güvendiğim için çarşaf çarşaf bu sayfalardan sizlerle paylaşmıştım. Aynı kılıf imalatçılarından gelen haberler ortak bir noktada buluştuğu için bilgiyi hemen sizlere de sunayım dedim. Üreticiler yeni iPad için kılıfları hazırladılar ve satmaya başladılar. Ancak bu kez yoğurdu üfleyerek yiyen üreticiler kılıfları iPad 2S kılıfı olarak adlandırıyor. Neden mi? İçine girecek olan cihaz neredeyse iPad 2 ile aynı da o yüzden. Tek farkı, 1 mm daha kalın oluşu.

Bu kılıf üreticilerinden biri olan Chinee, makaleye eklediğim görsellerdeki kılıfın satışına başlamış bile. Eğer dedikodular doğru çıkarsa, diğerleri ile birleştirip ürünün önümüzdeki ay sonuna doğru gözümüzün önünde yer alacağını söyleyebiliriz. Kalınlık iddaları daha önce de ortaya çıkmıştı ama sonradan farklı kaynaklardan gelen haberler ve Apple’ın teknolojik olarak ilerlerken cihazı kalınlaştırmasının mantıksız olacağı düşüncesi ile bu idda ortadan kayboldu. Son bilgiler ile birlikte kalınlık yeniden öne çıktı. Cihazın kalınlık sebebi olarak Retina Ekran gösterilirken mantıklı başka bir açıklamada bulunabilen yok.

Kılıf üreticilerinin paralarını sokağa atmaya meraklı olduklarını biz de sanmıyoruz ancak geçen yıl bir kılıf üreticisinin ortada resmi hiç bir bilgi yokken iPhone 5 için ürettiği 50.000 kılıfın heba olduğunu da unutmayalım.

Yeni iPad’in dört çekirdekli A6 işlemci, yeni kameralar, LTE bağlantı ve Retina Ekran özellikleri hala en yüksek beklentiler arasında.

 

Tagged With: , , ,