Cook: Apple Watch Araba Anahtarınızın Yerini Alacak

-

Tim Cook, Birleşik Krallığın Telegraph gazetesine verdiği röportajda Apple Watch’ın gelecekteki kullanım alanlarından bahsetti. Günümüz için insanların Apple Watch’ı isteme sebeplerinin sınırlı olduğunu fakat yakında çok daha fazla kullanım alanlarını keşfedeceklerine değindi.

Bu tıpkı iPhone gibi olacak. İnsanlar belki webde gezmek gibi basit birkaç sebep ile bunu isteyecek ve satın alacak fakat daha sonra sevecekleri pek çok başka neden bulacaklar.

Bu sebeplerden biri de aracınızın anahtarını ortadan kaldıracak olması. Cook beklendiği gibi Apple Car ile ilgili konuşmadı fakat hem NFC hem de Bluetooth ile kilitlerin açılması gibi konularda mevcut üreticiler ile çalıştıklarından bahsetti.

Tesla_AppleWatch_ELEKSlabs_63-640x360

Apple Watch, çoğu araçta kullanılan hantal, yeteneksiz anahtarların yerini alması için tasarlandı. Bu, muhtemelen Apple’ın otomotiv sektörünü hareketlendirecek bir adımı olacaktır.

Yeri gelmişken; Business Insider, Apple’ın zaten mevcut bir iPhone uygulaması ile araç kapılarını açan patente sahip olduğunu duyurmuştu.

bmw-iremote

Röportajda Cook, Apple Watch’ın günlük egzersizler için hatırlatmalarda bulunacağını yineledi. Tamamlanan egzersiz görevleri için kişiye özel “ödül hedeflerinin” daha sağlıklı bir yaşam için gerekliliğine dikkat çeken Cook;

Saat özel bir ödül sistemini yönetecek. Kullanıcılar yeterince egzersiz yaptıklarında puan kazanacaklar. Eğer egzersiz hedeflerini tuttururlarsa metabolik hedeflerini de artıracaklar.

dedi.

Mesajların yönetimi konusunda da açıklamalarda bulunan Cook, aile içi acil bir durum gibi önemli mesajları görüp karşılık vermeyi kolaylaştıracağını söyledi. Cebinizdeki iPhone’a göre bileğinizdeki saatten bildirim almanın, özellikle toplantılarda sağlayacağı yararlara dikkat çekti.

magsafe_apple_watch

Bir günlük pil ömrünün de konu edildiği söyleşide; hızlı şarj sayesinde saatin güzellik kadar kullanışlılık için de tasarlandığı vurgulandı.

Muhtemelen bu hafta daha çok Apple Watch hakkında konuşacağız. 9 Mart’ta gerçekleşecek olan etkinlik ile de satın alabileceğimiz tarih, fiyat ve merak edilen diğer pek çok konu açıklık kazanmış olacak. Canlı yayınlanacak olan etkinlik için şimdiden takviminizi ayarlayın. Etkinliği takviminize eklemek için tıklayın:

Spring Forward

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.