Cook: Apple Watch Araba Anahtarınızın Yerini Alacak

-

Tim Cook, Birleşik Krallığın Telegraph gazetesine verdiği röportajda Apple Watch’ın gelecekteki kullanım alanlarından bahsetti. Günümüz için insanların Apple Watch’ı isteme sebeplerinin sınırlı olduğunu fakat yakında çok daha fazla kullanım alanlarını keşfedeceklerine değindi.

Bu tıpkı iPhone gibi olacak. İnsanlar belki webde gezmek gibi basit birkaç sebep ile bunu isteyecek ve satın alacak fakat daha sonra sevecekleri pek çok başka neden bulacaklar.

Bu sebeplerden biri de aracınızın anahtarını ortadan kaldıracak olması. Cook beklendiği gibi Apple Car ile ilgili konuşmadı fakat hem NFC hem de Bluetooth ile kilitlerin açılması gibi konularda mevcut üreticiler ile çalıştıklarından bahsetti.

Tesla_AppleWatch_ELEKSlabs_63-640x360

Apple Watch, çoğu araçta kullanılan hantal, yeteneksiz anahtarların yerini alması için tasarlandı. Bu, muhtemelen Apple’ın otomotiv sektörünü hareketlendirecek bir adımı olacaktır.

Yeri gelmişken; Business Insider, Apple’ın zaten mevcut bir iPhone uygulaması ile araç kapılarını açan patente sahip olduğunu duyurmuştu.

bmw-iremote

Röportajda Cook, Apple Watch’ın günlük egzersizler için hatırlatmalarda bulunacağını yineledi. Tamamlanan egzersiz görevleri için kişiye özel “ödül hedeflerinin” daha sağlıklı bir yaşam için gerekliliğine dikkat çeken Cook;

Saat özel bir ödül sistemini yönetecek. Kullanıcılar yeterince egzersiz yaptıklarında puan kazanacaklar. Eğer egzersiz hedeflerini tuttururlarsa metabolik hedeflerini de artıracaklar.

dedi.

Mesajların yönetimi konusunda da açıklamalarda bulunan Cook, aile içi acil bir durum gibi önemli mesajları görüp karşılık vermeyi kolaylaştıracağını söyledi. Cebinizdeki iPhone’a göre bileğinizdeki saatten bildirim almanın, özellikle toplantılarda sağlayacağı yararlara dikkat çekti.

magsafe_apple_watch

Bir günlük pil ömrünün de konu edildiği söyleşide; hızlı şarj sayesinde saatin güzellik kadar kullanışlılık için de tasarlandığı vurgulandı.

Muhtemelen bu hafta daha çok Apple Watch hakkında konuşacağız. 9 Mart’ta gerçekleşecek olan etkinlik ile de satın alabileceğimiz tarih, fiyat ve merak edilen diğer pek çok konu açıklık kazanmış olacak. Canlı yayınlanacak olan etkinlik için şimdiden takviminizi ayarlayın. Etkinliği takviminize eklemek için tıklayın:

Spring Forward

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.