Cook: Apple Watch Araba Anahtarınızın Yerini Alacak

Tim Cook, Birleşik Krallığın Telegraph gazetesine verdiği röportajda Apple Watch’ın gelecekteki kullanım alanlarından bahsetti. Günümüz için insanların Apple Watch’ı isteme sebeplerinin sınırlı olduğunu fakat yakında çok daha fazla kullanım alanlarını keşfedeceklerine değindi.

Bu tıpkı iPhone gibi olacak. İnsanlar belki webde gezmek gibi basit birkaç sebep ile bunu isteyecek ve satın alacak fakat daha sonra sevecekleri pek çok başka neden bulacaklar.

Bu sebeplerden biri de aracınızın anahtarını ortadan kaldıracak olması. Cook beklendiği gibi Apple Car ile ilgili konuşmadı fakat hem NFC hem de Bluetooth ile kilitlerin açılması gibi konularda mevcut üreticiler ile çalıştıklarından bahsetti.

Tesla_AppleWatch_ELEKSlabs_63-640x360

Apple Watch, çoğu araçta kullanılan hantal, yeteneksiz anahtarların yerini alması için tasarlandı. Bu, muhtemelen Apple’ın otomotiv sektörünü hareketlendirecek bir adımı olacaktır.

Yeri gelmişken; Business Insider, Apple’ın zaten mevcut bir iPhone uygulaması ile araç kapılarını açan patente sahip olduğunu duyurmuştu.

bmw-iremote

Röportajda Cook, Apple Watch’ın günlük egzersizler için hatırlatmalarda bulunacağını yineledi. Tamamlanan egzersiz görevleri için kişiye özel “ödül hedeflerinin” daha sağlıklı bir yaşam için gerekliliğine dikkat çeken Cook;

Saat özel bir ödül sistemini yönetecek. Kullanıcılar yeterince egzersiz yaptıklarında puan kazanacaklar. Eğer egzersiz hedeflerini tuttururlarsa metabolik hedeflerini de artıracaklar.

dedi.

Mesajların yönetimi konusunda da açıklamalarda bulunan Cook, aile içi acil bir durum gibi önemli mesajları görüp karşılık vermeyi kolaylaştıracağını söyledi. Cebinizdeki iPhone’a göre bileğinizdeki saatten bildirim almanın, özellikle toplantılarda sağlayacağı yararlara dikkat çekti.

magsafe_apple_watch

Bir günlük pil ömrünün de konu edildiği söyleşide; hızlı şarj sayesinde saatin güzellik kadar kullanışlılık için de tasarlandığı vurgulandı.

Muhtemelen bu hafta daha çok Apple Watch hakkında konuşacağız. 9 Mart’ta gerçekleşecek olan etkinlik ile de satın alabileceğimiz tarih, fiyat ve merak edilen diğer pek çok konu açıklık kazanmış olacak. Canlı yayınlanacak olan etkinlik için şimdiden takviminizi ayarlayın. Etkinliği takviminize eklemek için tıklayın:

Spring Forward

Tagged With: , , , , ,