Counter-Strike: Global Offensive Mac İçin Sunuldu

-

Sanırım Counter Strike’ı duymayan okuyucumuz yoktur.  Başlangıçta ayrı bir oyun bile olmayan Counter Strike, ilk olarak 1999 yılında  Half-Life eklentisi olarak karşımıza çıktı.  Tüm dünyada hızla yaygınlaşan çok oyunculu bu Half Life modifikasyonu, ülkemizde “İnternet Kafe Çağı”nın efsanesi oldu. Bizler de internet kafelerde Counter Strike aşkına az vakit öldürmedik.

Daha sonra Half Life’ın yapımcısı Valve tarafından satın alınan Counter Strike, bizzat profesyoneller tarafından geliştirilmeye başlandı. Zamanla “gerçek” bir oyun halini alan CS’in tek oyunculu ve bölüm geçmeli versiyonları da, Windows ve çeşitli oyun konsolu platformaları için üretildi.

Counter Strike Mac için ilk olarak 2010 yılında Steam üzerinden yayınlandı. 2011 yılında Global Offensive adında yeni bir CS sürümü üzerinde çalıştığını doğrulayan Valve, yeni oyunun Mac için de duyurulacağını belirtmişti.

Nihayet beklentiler gerçekleşti ve Valve 21 Ağustos 2012 tarihi itibari ile Counter-Strike: Global Offensive adlı oyunu Mac ve Windows kullanıcıları için Steam üzerinden indirmeye açtı.

Takım tabanlı ve çok oyunculu CS:GO, yeni karakterler, yeni haritalar ve yeni silahlarla gelirken, klasik CS içeriğinin güncellenmiş sürümünü de sunuyor. Aynı zamanda Matchmaking ve Leader Boards gibi yeni modlar da içeriyor.

Counter Strike Global Offensive, Steam üzerinden 14.99 dolar ücret karşılığında indirilebiliyor. Oyunun sistem gereksinimi ise Mac için şu şekilde:

  • İşletim sistemi: MacOS X 10.6.6 ya da daha yeni
  • İşlemci: Intel Core Duo Processor (2GHz ya da daha hızlı)
  • Bellek: 2GB RAM
  • Sabit Disk Boyutu:  7.6GB disk sürücüsü
  • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 ya da daha iyi/ NVidia 8600M ya da daha iyi

 

 

 

 

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.