Counter-Strike: Global Offensive Mac İçin Sunuldu

Sanırım Counter Strike’ı duymayan okuyucumuz yoktur.  Başlangıçta ayrı bir oyun bile olmayan Counter Strike, ilk olarak 1999 yılında  Half-Life eklentisi olarak karşımıza çıktı.  Tüm dünyada hızla yaygınlaşan çok oyunculu bu Half Life modifikasyonu, ülkemizde “İnternet Kafe Çağı”nın efsanesi oldu. Bizler de internet kafelerde Counter Strike aşkına az vakit öldürmedik.

Daha sonra Half Life’ın yapımcısı Valve tarafından satın alınan Counter Strike, bizzat profesyoneller tarafından geliştirilmeye başlandı. Zamanla “gerçek” bir oyun halini alan CS’in tek oyunculu ve bölüm geçmeli versiyonları da, Windows ve çeşitli oyun konsolu platformaları için üretildi.

Counter Strike Mac için ilk olarak 2010 yılında Steam üzerinden yayınlandı. 2011 yılında Global Offensive adında yeni bir CS sürümü üzerinde çalıştığını doğrulayan Valve, yeni oyunun Mac için de duyurulacağını belirtmişti.

Nihayet beklentiler gerçekleşti ve Valve 21 Ağustos 2012 tarihi itibari ile Counter-Strike: Global Offensive adlı oyunu Mac ve Windows kullanıcıları için Steam üzerinden indirmeye açtı.

Takım tabanlı ve çok oyunculu CS:GO, yeni karakterler, yeni haritalar ve yeni silahlarla gelirken, klasik CS içeriğinin güncellenmiş sürümünü de sunuyor. Aynı zamanda Matchmaking ve Leader Boards gibi yeni modlar da içeriyor.

Counter Strike Global Offensive, Steam üzerinden 14.99 dolar ücret karşılığında indirilebiliyor. Oyunun sistem gereksinimi ise Mac için şu şekilde:

  • İşletim sistemi: MacOS X 10.6.6 ya da daha yeni
  • İşlemci: Intel Core Duo Processor (2GHz ya da daha hızlı)
  • Bellek: 2GB RAM
  • Sabit Disk Boyutu:  7.6GB disk sürücüsü
  • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 ya da daha iyi/ NVidia 8600M ya da daha iyi