Daha kalın bir iPad ve Aluminyum iPhone

iLounge, güvenilir olarak nitelendirdiği bazı kaynaklardan edindiği bilgileri takipçileri ile paylaştı. Apple’ın 2012 içinde yepyeni tasarımlar ile çok ses getirerek ürünlerini güncellemesi bekleniyor. Bu konuda daha önce sizlere birkaç ipucu vermiştim. Bu kez konu iPad ve iPhone. Rapora göre iPad 3, mevcut iPad 2’ye oranla bir miktar daha kalınlaşıp yüksek çözünürlüklü bir ekrana (Retina Ekran?) ve dual-light bar görüntü sistemine sahip olacak. Yeni iPad’in, ilk iPad’in tanıtıldığı Mart ayında ortaya çıkması bekleniyor. Halihazırda iPad 2 üretiminin yavaşlatıldığı ve yeni panellerin üretiminin başladığı da dedikodular arasında.

Yaz aylarında ise Apple’ın yeni iPhone’u tanıtması bekleniyor. Dedikodular 4 inç’lik ekran ve aluminyum bir kasa içindeki iPhone’un daha önceleri idda edildiği gibi damla şeklinde bir tasarıma sahip olmayacağı, iPhone 4/ 4S’ten bir miktar daha uzun olacağı öngörülüyor.

MacBook Pro’nun da daha ince bir kasa ile görücüye çıkacağı da iLounge’ın dedikoduları arasında. Aslında bu neredeyse herkesin beklediği bir konu ki gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek.

Yeni MacBook’lardan Super Drive’ın çıkartılacağı, kasanın kalınlığını etkileyen bir diğer etken olan sabit diskin yerine de SSD nin standart olarak sunulacağı düşünceme sanırım pek çok kişi katılıyordur.

2011, Steve Jobs’un deyimiyle iPad yılı oldu. 2012 ise Apple’ın Nasdaq rekorunu birkaç kez daha kıracağı, Mac satışlarını tarihin en iyi seviyesine taşıyacağı bir yıl olacak gibi görünüyor.

Tagged With: , ,