Daha kalın bir iPad ve Aluminyum iPhone

-

iLounge, güvenilir olarak nitelendirdiği bazı kaynaklardan edindiği bilgileri takipçileri ile paylaştı. Apple’ın 2012 içinde yepyeni tasarımlar ile çok ses getirerek ürünlerini güncellemesi bekleniyor. Bu konuda daha önce sizlere birkaç ipucu vermiştim. Bu kez konu iPad ve iPhone. Rapora göre iPad 3, mevcut iPad 2’ye oranla bir miktar daha kalınlaşıp yüksek çözünürlüklü bir ekrana (Retina Ekran?) ve dual-light bar görüntü sistemine sahip olacak. Yeni iPad’in, ilk iPad’in tanıtıldığı Mart ayında ortaya çıkması bekleniyor. Halihazırda iPad 2 üretiminin yavaşlatıldığı ve yeni panellerin üretiminin başladığı da dedikodular arasında.

Yaz aylarında ise Apple’ın yeni iPhone’u tanıtması bekleniyor. Dedikodular 4 inç’lik ekran ve aluminyum bir kasa içindeki iPhone’un daha önceleri idda edildiği gibi damla şeklinde bir tasarıma sahip olmayacağı, iPhone 4/ 4S’ten bir miktar daha uzun olacağı öngörülüyor.

MacBook Pro’nun da daha ince bir kasa ile görücüye çıkacağı da iLounge’ın dedikoduları arasında. Aslında bu neredeyse herkesin beklediği bir konu ki gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek.

Yeni MacBook’lardan Super Drive’ın çıkartılacağı, kasanın kalınlığını etkileyen bir diğer etken olan sabit diskin yerine de SSD nin standart olarak sunulacağı düşünceme sanırım pek çok kişi katılıyordur.

2011, Steve Jobs’un deyimiyle iPad yılı oldu. 2012 ise Apple’ın Nasdaq rekorunu birkaç kez daha kıracağı, Mac satışlarını tarihin en iyi seviyesine taşıyacağı bir yıl olacak gibi görünüyor.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.