DealExtreme

-

Elma Dergisi şimdiye kadar size kötü bir şey önerdi mi? Önermedi, önermez. Geçenlerde başıma gelen bir olaydan bahsedeyim sizlere. Media Center özelliğine sahip bir LCD televizyonum var ve film izlemek pek çoğunuzun olduğu gibi benim de büyük keyiflerim arasında yer alıyor. DTS çözücüm olmadığı için pek çok filmde AC3 sesi tercih ediyorum. DTS yi AC3 e çevirmek ile uğraşmaktansa, bir çevirici alıp, MacBook’umu Televizyonuma bağlamayı düşündüm.

Çeşitli sitelerden yaptığım araştırmalar sonucunda, MacBook’umda bulunan Mini Display Port’tan çıkan görüntüyü HDMI’ya aktaracak olan adaptörlerin 46 liradan aşağı satılmadığını gördüm. Hatta bazı yerlerde 56 $ gibi fahiş fiyatlarla satıldığını görünce, bu aparatı yurt dışından satın almaya karar verdim. Küçük bir araştırma sonucunda Dealextreme.com adresine ulaştım. Bu sitede, çok uygun fiyatlara bu tür ıvır zıvır araçları bulmak oldukça kolay. Neticede çok uygun fiyata bulunca 1.8 Metre uzunluğunda, bir tarafı Mini Display Port, diğer tarafı HDMI olan  epey kaliteli bir kabloya 15 dolar ödedim ve unuttum. Unuttum diyorum çünkü ilk kez alışveriş yaptığım bir yurt dışı sitesine hemen güvenmem. 10 Gün geçmeden kabloyu getiren postacıyı görünce oldukça şaşırdım. Dün taktım denedim. Artık 40 inçlik bir ekranım daha oldu :) Sizlerle paylaşmadan edemedim.

Özellikle fahiş fiyata satılan, bulunması zor ıvır zıvırlar için mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site DealExtreme. Bir örnek daha vereyim. Orjinal iPhone şarj/data kablosu, en uygun fiyat ile Türkiye’de Doğubank iş hanında 15 TL ye satılıyor. Bu ürünü bahsettiğim sitede 3 dolar civarına bulmak mümkün. Yan sanayi olanları ise 2 doların altında. Hepsinden güzeli ise bu siteden alışveriş yaptığınızda kargo/posta ücreti ödemiyor olmanız. Şu an sitede sepetimi doldurmak ile meşgulüm :) En fazla ne kadara kadar, ne boyutta paket gönderebilirler bilmiyorum ama ben ne olur ne olmaz diye 99 doların üzerine çıkmamaya kararlıyım. Site hakkında görüşleri olanlar var ise lütfen paylaşsınlar. Böylece birkaç dolarlık parçalara fahiş fiyatlar ödememiş oluruz. Herkese keyifli alışverişler…

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

 1. benim daha önce bu siteden alışveriş yapan çokça arkadaşım var.. profesyonel foto-film işleri ile uğraşıyorum. bu işlerle ilgilenenlerin aksesuarlar bulması da mümkün. ve hatta aklınıza gelebilicek bi çok alanda işe yarar ıvır zıvır var..
  uçaklara gel gel yapan abilerin ışıklarından bile var :)
  güvenilir bir site olduğunu biliyorum.. tabi sonuçta hiçbiryere sonsuz güvenemeyiz bu tarz ortamlarda. bunu unutmamakta fayda var. bikere kargo süresi gecikmesi gibi bi durum duymuştum. sanırım kargo “ücretsiz” olduğu icin toptan gönderi yapıyorlardır diye düşündük..
  ayrıca benzer yollarla yurtdışından alışveriş yapanlar da bilir ki, yanlış hatırlamıyorsam yeni düzenleme ile 150€ üzeri harcama vergilendiriliyor. rakamlar icin kesin kaynaklardan araştırmakta fayda var. güvenli olmasına rağmen oluşabilcek herhangi bi durum içinde bu limitlerin üstünde toptan bi alış veriş yapmak yerine parça parça sipraiş vermek daha mantıklı diye düşünüyorum..
  ve sonuç olarak ilk fırsatta bende alışveriş yapıcam..

 2. benim daha önce bu siteden alışveriş yapan çokça arkadaşım var.. profesyonel foto-film işleri ile uğraşıyorum. bu işlerle ilgilenenlerin aksesuarlar bulması da mümkün. ve hatta aklınıza gelebilicek bi çok alanda işe yarar ıvır zıvır var..
  uçaklara gel gel yapan abilerin ışıklarından bile var :)
  güvenilir bir site olduğunu biliyorum.. tabi sonuçta hiçbiryere sonsuz güvenemeyiz bu tarz ortamlarda. bunu unutmamakta fayda var. bikere kargo süresi gecikmesi gibi bi durum duymuştum. sanırım kargo “ücretsiz” olduğu icin toptan gönderi yapıyorlardır diye düşündük..
  ayrıca benzer yollarla yurtdışından alışveriş yapanlar da bilir ki, yanlış hatırlamıyorsam yeni düzenleme ile 150€ üzeri harcama vergilendiriliyor. rakamlar icin kesin kaynaklardan araştırmakta fayda var.
  güvenli olmasına rağmen oluşabilcek herhangi bi durum içinde bu limitlerin üstünde toptan bi alış veriş yapmak yerine, parça parça sipraiş vermek daha mantıklı diye düşünüyorum..
  ve sonuç olarak ilk fırsatta bende alışveriş yapıcam..

  • Mailinize cevap vermemelerini anlayamadım. Ürüne ülke gümrük kurallarını bilmediğim için pek yorum yapamayacağım. Ben az önce yine sipariş verdim. Sorun olursa paylaşırım ama sanmıyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.