DealExtreme

Elma Dergisi şimdiye kadar size kötü bir şey önerdi mi? Önermedi, önermez. Geçenlerde başıma gelen bir olaydan bahsedeyim sizlere. Media Center özelliğine sahip bir LCD televizyonum var ve film izlemek pek çoğunuzun olduğu gibi benim de büyük keyiflerim arasında yer alıyor. DTS çözücüm olmadığı için pek çok filmde AC3 sesi tercih ediyorum. DTS yi AC3 e çevirmek ile uğraşmaktansa, bir çevirici alıp, MacBook’umu Televizyonuma bağlamayı düşündüm.

Çeşitli sitelerden yaptığım araştırmalar sonucunda, MacBook’umda bulunan Mini Display Port’tan çıkan görüntüyü HDMI’ya aktaracak olan adaptörlerin 46 liradan aşağı satılmadığını gördüm. Hatta bazı yerlerde 56 $ gibi fahiş fiyatlarla satıldığını görünce, bu aparatı yurt dışından satın almaya karar verdim. Küçük bir araştırma sonucunda Dealextreme.com adresine ulaştım. Bu sitede, çok uygun fiyatlara bu tür ıvır zıvır araçları bulmak oldukça kolay. Neticede çok uygun fiyata bulunca 1.8 Metre uzunluğunda, bir tarafı Mini Display Port, diğer tarafı HDMI olan  epey kaliteli bir kabloya 15 dolar ödedim ve unuttum. Unuttum diyorum çünkü ilk kez alışveriş yaptığım bir yurt dışı sitesine hemen güvenmem. 10 Gün geçmeden kabloyu getiren postacıyı görünce oldukça şaşırdım. Dün taktım denedim. Artık 40 inçlik bir ekranım daha oldu :) Sizlerle paylaşmadan edemedim.

Özellikle fahiş fiyata satılan, bulunması zor ıvır zıvırlar için mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site DealExtreme. Bir örnek daha vereyim. Orjinal iPhone şarj/data kablosu, en uygun fiyat ile Türkiye’de Doğubank iş hanında 15 TL ye satılıyor. Bu ürünü bahsettiğim sitede 3 dolar civarına bulmak mümkün. Yan sanayi olanları ise 2 doların altında. Hepsinden güzeli ise bu siteden alışveriş yaptığınızda kargo/posta ücreti ödemiyor olmanız. Şu an sitede sepetimi doldurmak ile meşgulüm :) En fazla ne kadara kadar, ne boyutta paket gönderebilirler bilmiyorum ama ben ne olur ne olmaz diye 99 doların üzerine çıkmamaya kararlıyım. Site hakkında görüşleri olanlar var ise lütfen paylaşsınlar. Böylece birkaç dolarlık parçalara fahiş fiyatlar ödememiş oluruz. Herkese keyifli alışverişler…

Tagged With: , , ,