Dedikodu: iPhone 5 SIM yuvası

Yavaş yavaş yeni iPhone dedikoduları başladı. Geçen haftalarda iPhone 5 Home tuşu dedikodusunu paylaşmıştık. Şimdi de SW-BOX.com iPhone 5’e ait olduğunu öne sürdüğü SIM kart tepsisini paylaştı.

Bu dedikodudaki iPhone SIM tepsisi 4 ve 4S modellerine çok benziyor. İşin garip olan tarafı yeni iPhone’un , 4 ve 4S’den farklı iPhone 3 ve 3GS’e benzer bir görünüme sahip olacağı konuluşuluyordu. Son çıkan dedikodulardan biri de Micro-SIM yerine yeni nesil nano-SIM kartları kullanılacağı türündendi.

Apple’ın bu Eylül – Ekim aylarında yeni bir iPhone tanıtacağını bekliyoruz. Tanıtım zamanı yaklaştığında daha kesin bilgiler ulaşır. Kullanıcılar için en önemli soru işareti tasarımı şeklinde sanırım. Yakında bir Apple çalışanının yeni iPhone’u barda unutması ile öğreniriz… Ama şuan  elimdeki iPhone tasarım fotoğraflarına baktığım zaman bek iç açıcı gözükmüyor bence. Çoğunluk yeni Galaxy Note türü bir cihaz olacak kanaatinde. Bana göre Apple bu kez epey şaşırtacak. Bu durumda en iyisi zamana bırakıp beklemek.

Bu bilgiler  daha güçlü bir kaynaktan gelene kadar dedikodudan öteye geçemeyecek gibi görünüyor.

Tagged With: ,