Digitimes: Retina Ekranlı iPad mini önümüzdeki sonbaharda çıkıyor

digitimes-logoDigitimes, daha önce  yaptığını tekrarlayarak yeni bilgiler eşliğinde, Retina Ekranlı iPad mini’nin bu sonbahar çıkabileceğini duyuran yeni bir makale yayımladı.

Yeni iPad mini yıl sonuna, Retina ise seneye başlıklı haberin dayandığı kaynak hatırlarsanız yine Digitimes idi. Bu kez kendi sitelerindeki bu makalede yeni iPad mini’nin Ekim ayında Retina Ekran ile sunulacağı bilgisi yer alıyor.

ipad_mini-_retina_display_elma_dergisi800x450 copy

Makalede ayrıca yeni iPad mini’de kullanılacak retina panellerin üretiminde LG‘nin baş rolü oynadığı, Ekim ayında satışa çıkabilecek olan ürün için ayda 2 ila 3 milyon adetlik bir gönderim hazırlığı olduğuna değinilmiş.

Aslına bakarsanız bu tarihlere pek  güvenmemek gerektiğini Elma Dergisi okuyucuları zaten biliyordur. Emin olmak için daha fazla kaynağa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Önceki haber belki pazardaki diğer ucuz küçük tabletler ile rekabet edebilmesi için mantıklı gibi görünebilir fakat artık retina olmayan ekrana sahip bir ürün almayı düşünenlerin sayısının gittikçe azalması da bir başka gerçek.

Tagged With: , ,