Düşük Maliyetli iPhone

Haftanın başında, kılıf üreticisi Tactus, beşinci nesil iPad’e ait olduğunu ileri sürdüğü kılıf fotoğrafları yayınlamış* ve yeni nesil iPad’in iPad mini tasarım anlayışı ile şekilleneceği savı güçlenmişti.

Firma bugün çok konuşulan düşük bütçeli iPhone’a ait olduğunu belirttiği bir arka kapak fotoğrafı yayınladı.

iphonebudget1

Fotoğrafa bakarak plastikten yapıldığı ve iPhone 3G/3GS tasarımının düzleştirilerek iPhone 5’e yakın bir şekle geldiğini görüyoruz. Elbette iPod classic benzetmesi de yapılabilir.

İlk kez bugün ucuz iPhone’un içindekiler hakkında da dedikodular dolaşmaya başladı. Tahminlere göre cihaz Apple A5 işlemci, 5MP arka kamera ve 3.5″ retina ekran ile birlikte gelecek. Bu bilgilerden ekran boyu, daha önce 4 inç ekran beklediğini söyleyen analizci Ming-Chi Kuo’nun tahminleri ile örtüşmüyor.

Siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve sarı olmak üzere 5 farklı renk ile sunulacağı da yine dedikodular arasında. $300 fiyat ile 15 Eylül gibi satışa çıkması beklenen cihazın kalınlığı iPhone 5’ten 0.4 ila 0.6 mm daha fazla olacak.

Elbette tüm bunlar sadece dedikodu olmaktan ileri gidemiyor. Yukarıdaki fotoğraf, daha önce tutarlı bilgiler paylaşmış bir kaynaktan geliyor olsa da ben şimdilik bu kadar detaylı bilgi verebilmek için erken olduğunu düşünüyorum. Ucuz iPhone ile ilgili pek çok yazıp çizdik şimdiye kadar. Konu ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız yazılara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Özellikle Birden fazla iPhone modeli gerekli mi? yazısını tavsiye ederim.

Tactus’un hafta başında yayınladığı beşinci nesil iPad kılıf fotoğrafı

tactus_ipad_5_case

Tagged With: ,