Düşük Maliyetli iPhone

-

Haftanın başında, kılıf üreticisi Tactus, beşinci nesil iPad’e ait olduğunu ileri sürdüğü kılıf fotoğrafları yayınlamış* ve yeni nesil iPad’in iPad mini tasarım anlayışı ile şekilleneceği savı güçlenmişti.

Firma bugün çok konuşulan düşük bütçeli iPhone’a ait olduğunu belirttiği bir arka kapak fotoğrafı yayınladı.

iphonebudget1

Fotoğrafa bakarak plastikten yapıldığı ve iPhone 3G/3GS tasarımının düzleştirilerek iPhone 5’e yakın bir şekle geldiğini görüyoruz. Elbette iPod classic benzetmesi de yapılabilir.

İlk kez bugün ucuz iPhone’un içindekiler hakkında da dedikodular dolaşmaya başladı. Tahminlere göre cihaz Apple A5 işlemci, 5MP arka kamera ve 3.5″ retina ekran ile birlikte gelecek. Bu bilgilerden ekran boyu, daha önce 4 inç ekran beklediğini söyleyen analizci Ming-Chi Kuo’nun tahminleri ile örtüşmüyor.

Siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve sarı olmak üzere 5 farklı renk ile sunulacağı da yine dedikodular arasında. $300 fiyat ile 15 Eylül gibi satışa çıkması beklenen cihazın kalınlığı iPhone 5’ten 0.4 ila 0.6 mm daha fazla olacak.

Elbette tüm bunlar sadece dedikodu olmaktan ileri gidemiyor. Yukarıdaki fotoğraf, daha önce tutarlı bilgiler paylaşmış bir kaynaktan geliyor olsa da ben şimdilik bu kadar detaylı bilgi verebilmek için erken olduğunu düşünüyorum. Ucuz iPhone ile ilgili pek çok yazıp çizdik şimdiye kadar. Konu ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız yazılara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Özellikle Birden fazla iPhone modeli gerekli mi? yazısını tavsiye ederim.

Tactus’un hafta başında yayınladığı beşinci nesil iPad kılıf fotoğrafı

tactus_ipad_5_case

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

Önceki İçerikFunny or Die: iSteve
Sonraki İçerikYahoo Hava Durumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.