Eddy Cue 2011 Yılında Steve Jobs’ı 7″ iPad İçin İkna Etmeye Çalışmış

Ekim 2010’da Steve Jobs, Apple kazançları ile ilgili konferansda Android tabanlı tabletler hakkında konuşmuş. 7 inç tabletlerin çoğunluğu Steve Jobs’a göre iPad’deki deneyimi sunmuyor. Ekran kalitesi ise iPad’den %45 daha düşük.

iPad Mini söylentileri ekimden beri süregeliyor. 7 inçlik iPad fikri destekleyen en önemli kanıt Christina Bonnington’un Apple – Samsung patent davasındaki notlarında iOS yazılım şefi Scott Forstall’ın verdiği ifadede  Eddy Cue’un Ocak 2011 de 7 inçlik iPad fikri ile Steve Jobs’ın karşısına çıktığını belirtiyor.

E-postada  Eddy Cue “7 inçlik iPad pazarı giderek yükselecek ve bizim de bu pazarda yerimizi almamız lazım.” dedi.

Jon Fortt, 7 inçlik tablet Steve Jobs’ın gözünde yer etmeye başladığını bildirdi.

Apple’ın iç e-postasında Eddy Cue’un iPad Mini fikrinin arkasında durduğu gözüküyor.

Güvenilir kaynaklardan biri, 12 Eylül’de tanıtılması beklenen iPhone 5 ile beraber iPad Mini’nin de tanıtılmasını bekliyor. Kaynağın verdiği raporda iPad Mini’nin lansman tarihi biraz daha kesinleşti.

CNET, Cue’in Apple’ın üst düzey yöneticilerine yollamış olduğu maili yayınladı:

Samsung Galaxy kullanmam benim bu görüşümün oluşmasını sağladı. Ben Steve’e birkaç kez bu konudan bahsettim ve son seferde çok anlayışlı gözüküyordu. E-posta, kitap okumak, Facebook 7 inç iPad ile yapılabilecekler arasında. En zayıf noktası web de gezinmek gibi duruyor. Ancak halen kullanılabilirlik gözüyle bakıyorum.

Tagged With: , , , , ,