Ekosistem için oldukça hareketli bir gün…

Mac OS X 10.7 Lion

Bugün 20 Ekim 2010. Bir haftadır pek yazmadığımın farkındasınızdır. Ne zaman bir konu ile ilgili yazı yazayım desem, aklıma bu tarih takılıp kalıyordu. 10.7 den bahsetmeden bir yazı yazmak ne kadar mümkün olabilirdi ki?

Bugün yapılacak ön tanıtımın ardından 10.6 kesinlikle sizi tatmin etmeyecek, yeterli gelmeyecek. Yaklaşık 1 senedir testlerinin yapıldığını biliyoruz. Son dedikodular ile iOS ve Mac OS ‘un ikisinden de birşeyler eklenmiş bir işletim sistemi ile karşılaşacağımızı söyleyebiliriz. iPhone yada iPod etkinliklerinde yaşanan ünlü “sızıntı” fotoğrafların, ekran görüntülerinin bulunmayışı, test eden arkadaşların ağızlarını sıkı tuttuklarının bir göstergesi sanırım.

Bu akşam TSİ 20:00 ‘da başlaması beklenen “Back to Mac” etkinliği, Apple tarafından canlı yayınlanabilir. Henüz resmi internet sitesi üzerinden yapılmış bir duyuru yok. Bazı Mac-Apple bloglarının tuhaf yorumlarını engellemek adına son iPod tanıtımının Apple tarafından canlı yayınlanması çok büyük bir sürpriz olmuştu. İlk kez bir etkinliği rahat rahat izleme fırsatı bulmuştum :) Bu akşam kişisel programım bir miktar karışık. Düzenleme yapıp etkinliği (Apple canlı yayın yapmazsa) alışık olduğumuz gibi sizlere bu sayfalardan ulaştıracağım. Etkinlik sonrasında detaylı bir yorum da yine bu sayfalarda olacak. Bol bol tartışabilmemiz için yorumlarınızla yazılara katılmanızı bekliyorum. Bir önceki etkinlikte 1093 katılımcı vardı. Elma Dergisi Server’ları iyice ısınmıştır diye tahmin ediyorum :) Bu kez bant genişliğini olabildiğince artırdım. Bazı WordPress eklentilerini devre dışı bıraktım. Herkesin rahatlıkla Elma Dergisi’nden faydalanabilmesi için elimden geleni yapıyorum. Bu konu hakkında ayrıca bir yazı paylaşacağım. Epeyce güleceksiniz… Gün içinde gelişmelerle yine buralardayız. Unutmayın, bu blog her zaman canlı! Her zaman burada birileri sizi dinliyor…

Tagged With: , , ,