Elma Dergisi Gözüyle Yeni iPad

Herkese merhaba. 5 Mayıs tarihinde bildiğiniz gibi ülkemizde yeni iPad satışa çıktı. iPad Türkiye’de Wi-Fi ve Wi-Fi+4G olarak 16, 32 ve 64GB kapasite ile toplam 6 model olarak satılıyor. Bugün sizlerle elime yeni ulaşan Wi-Fi+4G 16GB versiyonunun ilk izlenimlerini aktarmaya çalışacağım. Yeni iPad ile ilgili detaylı görüşlerimi  sizlerle ilerleyen günlerde yine paylaşacam. Henüz elime geçeli 24 saatten az oldu. Yurt dışından aldığım iPad’in Pasaport kaydını dahi yaptırmadan önce paylaşmak istedim.

Apple kutunun içine şarj adaptörü, şarj kablosu ve kitapçıkların haricinde bir de kulaklık ekleseymiş daha çok sevinirdim :)

Kutunun ambalajını açarken her Apple ürününde olduğu gibi  göze çarpan ilk şey, en az alana en çok şeyi sığdırma fikrinin aynen korunduğu oldu.

İşemcisinin gücü hemen fark edilebiliyor. Başka bir marka tablet ile karşılaştırmaya çalıştıysam da  iPad ‘in hızı böyle bir karşılaştırmayı anlamsız kılıyor. Zaten şu anda pazardaki en güçlü işlemci olmasa dahi iOS ile mükemmel uyumu cihazı adeta uçuruyor.

Sizlerle kutu ile ilgili daha detaylı fotoğraflar paylaşmak isterdim ama kargo şirketi kargoyu getirdikten hemen sonra büyük bir heyecan ile kutuyu açmış bulundum.

5 MP kamerası ve 1080P video çekim kalitesi gayet tatmin edici. Düşük ışık altında hala ciddi gren sorunu bulunsa da bir tablet PC yeterince iyi. iPhone 4S te kullanılan yeni geniş, çoklu mercek sisteminin bu başarıdaki payı oldukça büyük.

Muhtemelen meraklılarının bütün santimetresini ezberlediği tasarımını kısaca fotoğraflar ile göz önüne sereyim.

Yeni iPad’in iPad 2’ye göre kalınlığı kağıt üzerinde fazla olsa da bunu el yordamı ile algılamak neredeyse imkansız.

Apple logosunun görüntüsü hiç bu kadar net olmamıştı. Fotoğraftan anlamak zor ama ekran kalitesi çok iyi. Şöyle bir düşünüyorum da evdeki LCD TV’nin görüntü kalitesi yeni iPad gibi olsa galiba başından ayrılamazdım.

Yeni iPad de artık diğer tüm Apple cihazları gibi iCloud hesabınıza giriş yaptığınızda kullanıma hazır hale geliyor. Tüm ayarlarınız, adres defteri ve daha önce herhangi bir iOS cihazınız için indirdiğiniz uygulamalar eğer isterseniz aynen iPad’e de kolayca aktarılabiliyor.

Birkaç küçük kişiselleştirme,  Mail hesaplarım, paylaştığım  fotoğraflarım, videolarım ve  uygulamaları yükledikten sonra dünyadan kopup iPad ile oynamaya başladım.

Şimdilik köşeme çekilip iPad’im ile vakit geçirmeyi planlıyorum. Yeni donanımın kattığı hız, ekranın inanılmaz görüntü kalitesi, nihayet daha kabul edilebilir fotoğraflar sunan kamera haricinde önceki nesile göre ciddi bir fark olmadığını zaten tahmin ediyorsunuzdur. Birkaç günlük kullanımdan sonra gözüme çaryanları daha detaylı olarak buradan sizlerle paylaşacağım. Teşekkürler.

Tagged With: , ,