Elma Dergisi Yenilendi

-

elmayeniheroBir süredir yenilenen web teknolojilerine ayak uydurabilmek için Elma Dergisi’ni güncellemeyi düşünüyorduk. Yepyeni bir görünüm ile tüm içeriğe daha hızlı ulaşabileceğiniz çeşitli iyileştirmeler yaptık. Artık tüm yazı kategorilerine üst menüden kolayca ulaşabilirsiniz. İyileştirmeler sanırım en çok mobil takipçilerimizin hoşuna gidecek.

“Yazılar artık daha kolay okunuyor”

Safari’nin “Okuyucu” özelliği ile tam uyumlu olarak çalışan mobil temamızda metin ve görseller için artık daha çok alan var. Masaüstü sistemlerden Elma Dergisi’ni takip eden okuyucularımızı ise tam bir görsel şölen bekliyor. Kategori menüsü üzerine gelindiğinde ilgili yazılar ekranda beliriyor ve sağa ya da sola kaydırarak yakın tarihli makalelere ulaşabilmenin dışında kategoriye taklandığında o kategori ile bağlantılı tüm yazılar ekrana listeleniyor.

 “Yorumlarınız Bizim İçin Önemli”

Yorum sistemimizde Disqus ile Elma Dergisi üyesi olmadan da rahatlıkla dilediğiniz sosyal medya hesabınızı kullanarak kolayca yorum yapabileceksiniz. Ayrıca sadece bir kez Disqus kullanan herhangi bir web sitesinden yorum yaptığınızda, Elma Dergisi’ne de giriş yapmanıza gerek kalmayacak.

Umarız Elma Dergisi’nin yeni görünümü sizin de hoşunuza gider. Mutlaka gözümüzden kaçan hatalar olacaktır. Gözünüze çapran eksikliklerimizi hello@elmadergisi.com adresine veya yazının altındaki yorumlara yazarsanız memnun oluruz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

8 YORUMLAR

  • Teşekkürler. Henüz yeni başlıyoruz. Çok daha güzel bazı küçük değişiklikler göreceksiniz. Zamana yaymayı ve uğraşarak daha iyi bir sonuç elde etmeyi planlıyoruz.

 1. Öncelikle hayirli olsun. :) Ancak bazi eksiklikleri ve dusunceleri deginmeden edemiycem.
  1) Sitedeki font butunlugu duzenlenmeli.
  2) Yazi iciklerindeki alinti yerlerinin font buyuklukleri kucultulmeli
  3) Anasayfada yazilarin MacBlog AppleBlog tarzi kategorilere ayrilmasi takibi cok zorlastiriyor. Yazilarin bir butun olarak listelenmesi daha iyi olur.

  Söylediklerimin tamami iPhone uzerinden mobil gorunumde gordugum eksikliklerdir.

  Kolay gelsin..

  • Sayın Hasan Hüseyin Çolak. Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. En iyi hale getirebilmek için çalışmayı sürdürüyoruz. Zamanla yeni değişiklikler fark edeceksiniz. Lütfen gözünüze takılanları yazmayı sürdürün, birlikte çok daha iyi sonuç alabileceğimizi düşünüyoruz. Tekrar teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.