En Başarılı iPhone Tasarımı Hangisi?

-

2014 bitmeden, şimdiye kadar çıkmış tüm iPhone modellerini tasarım olarak karşılaştırıp tartışalım istedik. İlk iPhone’dan iPhone 6’ya kadar tasarımda yaşanan büyük değişiklikleri oylamaya sunuyoruz. Sizce şimdiye kadar çıkan iPhone modellerinden tasarım olarak en özgün, en güzel görüneni hangisi? Dilerseniz çıkmış modellerin kasa tasarımlarına tekrar göz atalım.

 

Orjinal iPhone
Orjinal iPhone – Gümüş

iPhone 3G:3GS hero Elma Dergisi
iPhone 3G / 3Gs Siyah-Beyaz

iPhone 4 / 4s
iPhone 4 / 4s Siyah-Beyaz

iPhone 5
iPhone 5 Siyah-Beyaz/Gümüş

iPhone 5s Hero Elma Dergisi
iPhone 5s Gümüş/Beyaz-Altın/Beyaz-Uzay Grisi

iPhone 5c Yeşil-Mavi-Sarı-Kırmızı-Beyaz
iPhone 5c Yeşil-Mavi-Sarı-Kırmızı-Beyaz

iPhone 6 Hero Elma Dergisi
iPhone 6 / 6+ Gümüş/Beyaz – Altın/Beyaz – Uzay Grisi

Modeller içinden muhtemelen pek çoğuna sahip olmuşsunuzdur. Kişisel bir bağ kurmadan, tamamen objektif olarak modellerden sadece birini seçerek oylamaya katılın. Oylamada teknik özellikler, ağırlık, boyut vb hiç bir detayın önemi bulunmuyor. Sadece gözünüze güzel görünen tasarımı seçeceğiz. Yani en hızlısı veya kamerası en iyi fotoğrafı çeken iPhone’un bir önemi yok.

Oylamada kasa tasarımında radikal değişiklik yapılmamış olan iPhone 3G/3Gs ve iPhone 4 / 4S birlikte katılıyorlar. iPhone 5 ile iPhone 5 arasında ise renk değişimi olduğu için oylamada ayrı değerlendirilecekler. Hatırlarsanız iPhone 5 modelindeki siyah renk 5s te yerini uzay grisine bırakmış ve altın renk seçeneği eklenmişti. Biz daha genel bir tercih olması için bu şekilde bir ayrım yaptık.

[poll id=”38″]

Oy verdikten sonra aşağıda, yorumlar bölümünde neden sizin için o modelin en başarılı iPhone tasarımı olduğunu yazabilirsiniz. Yazıyı paylaşarak daha fazla kullanıcının oylamaya katılmasına yardımcı olabilirsiniz, teşekkürler.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

25 YORUMLAR

  1. 4s hem boyut hem cam tasarımı ile tam bir cep telefonu. Keşke bu kasada ama donanımı 6-7-8 gücünde olan özel bir seri çıkartsalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.