En Başarılı iPhone Tasarımı Hangisi?

2014 bitmeden, şimdiye kadar çıkmış tüm iPhone modellerini tasarım olarak karşılaştırıp tartışalım istedik. İlk iPhone’dan iPhone 6’ya kadar tasarımda yaşanan büyük değişiklikleri oylamaya sunuyoruz. Sizce şimdiye kadar çıkan iPhone modellerinden tasarım olarak en özgün, en güzel görüneni hangisi? Dilerseniz çıkmış modellerin kasa tasarımlarına tekrar göz atalım.

 

Orjinal iPhone

Orjinal iPhone – Gümüş

iPhone 3G:3GS hero Elma Dergisi

iPhone 3G / 3Gs Siyah-Beyaz

iPhone 4 / 4s

iPhone 4 / 4s Siyah-Beyaz

iPhone 5

iPhone 5 Siyah-Beyaz/Gümüş

iPhone 5s Hero Elma Dergisi

iPhone 5s Gümüş/Beyaz-Altın/Beyaz-Uzay Grisi

iPhone 5c Yeşil-Mavi-Sarı-Kırmızı-Beyaz

iPhone 5c Yeşil-Mavi-Sarı-Kırmızı-Beyaz

iPhone 6 Hero Elma Dergisi

iPhone 6 / 6+ Gümüş/Beyaz – Altın/Beyaz – Uzay Grisi

Modeller içinden muhtemelen pek çoğuna sahip olmuşsunuzdur. Kişisel bir bağ kurmadan, tamamen objektif olarak modellerden sadece birini seçerek oylamaya katılın. Oylamada teknik özellikler, ağırlık, boyut vb hiç bir detayın önemi bulunmuyor. Sadece gözünüze güzel görünen tasarımı seçeceğiz. Yani en hızlısı veya kamerası en iyi fotoğrafı çeken iPhone’un bir önemi yok.

Oylamada kasa tasarımında radikal değişiklik yapılmamış olan iPhone 3G/3Gs ve iPhone 4 / 4S birlikte katılıyorlar. iPhone 5 ile iPhone 5 arasında ise renk değişimi olduğu için oylamada ayrı değerlendirilecekler. Hatırlarsanız iPhone 5 modelindeki siyah renk 5s te yerini uzay grisine bırakmış ve altın renk seçeneği eklenmişti. Biz daha genel bir tercih olması için bu şekilde bir ayrım yaptık.

En başarılı iPhone tasarımı hangisi?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Oy verdikten sonra aşağıda, yorumlar bölümünde neden sizin için o modelin en başarılı iPhone tasarımı olduğunu yazabilirsiniz. Yazıyı paylaşarak daha fazla kullanıcının oylamaya katılmasına yardımcı olabilirsiniz, teşekkürler.

 

Tagged With: , ,