Evernote Moleskine İle Yazılarınızı Dijitale Aktarın

-

tumblr_mi28zmDwEg1r9w7rmo1_1280

Evernote benim iş ve özel hayatımın vazgeçilmezi. Size bahsetmek istediğim şeye geçmeden önce iPad, iPhone ve Mac’imdeki Evernote ile hayatımı nasıl pratik hale getirdim ondan bahsedeyim.

İş ile ilgili:

 • Dışardan stok listemi görebiliyorum, değiştirebiliyorum, hareketleri takip edebiliyorum.
 • Sıcak satış yapma olanağı; müşteriye anında fiyat verebilme, kataloglarımı sunabilme, fiyat listemi gösterme ve diğer satış imkanlarımı sağlıyor.
 • PDF aratma özelliği sayesinde 60-70 sayfalık listelerden ürünü rahatlıkla bulma kolaylığı.
 • İş arkadaşlarıyla bilgi paylaşımı; şirkette herkes Evernote kullanıyorsa bütün bilgileri görebiliyorsunuz, editleyebiliyorsunuz. Herkes bilgilerini herkese paylaştırabiliyor.
 • Dışarda bir ürünün fotoğrafını çekip Evernote’a koyduğumda diğer çalışma arkadaşlarıma gösterebilme kolaylığı.
 • Evernote Hello da kullanıyorsanız tanıştığınız insanlardan aldığınız kartvizitleri Evernote’da depolayabiliyorsunuz. Böylece portföy tutabilme rahatlığına erişebiliyorsunuz.

Özel yaşamda:

 • Beğendiğim yerlerin fotoğrafını çektiğimde Evernote’da tutabilme, altına not ekleme kolaylığı.
 • Unutmak istemediğim, yapılacaklar listesi oluşturma (to-do list) rahatlığı.
 • Web sayfalarında gezerken Evernote Clipper sayesinde içeriği daha sonra okumak için Evernote’a kaydederim.
 • Evernote Food ile kaydettiğiniz yemekleri, restoranları saklayabilirsin.

Bunlar benim en çok kullandığım özellikler.

Peki Evernote Moleskine nedir?

Moleskine defterlerini belki bilenlerimiz vardır aramızda. Bence yazmayı güzelleştiren, yazmayı sevdiren defterlerin üreticisi… Sitelerinden defterlerine bakabilirsiniz. Türkiye’de birçok noktada satın alabiliyorsunuz.

Evernote Moleskine ise şöyle bir defter:

Normal bir not defteri düşünün. Orda yazdığımız notları dijitale aktarabildiğimizi hayal edin. Çok basit. Evernote Moleskine sayesinde bunu rahatlıkla yapabiliyoruz. Notları, fotoğrafları her şeyi algılıyor ve bunu düzgün bir biçimde Evernote’umuza atabiliyoruz. Bu şunu kolaylaştırıyor: Bir toplantıdasınız, bilgisayarı açıp yazmak yerine elimizle notları tutuyoruz. Toplantı bittiğinde onu iPhone’dan fotoğrafını çekip otomatik Evernote’a aktarıyoruz. Böyle bir mucize kısacası. Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için buradan bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Evernote Moleskine defteri satın aldığınızda bedava Evernote 3 aylık Premium üyeliğe hak kazanıyorsunuz. Premium’un fiyatı yıllık 45$ gibi bir rakam.

Evernote Türkiye hakkında daha fazla bilgi almak ve başka sorularınız için Twitter’dan takip edebilirsiniz onları: @evernote_tr

Birtan Ödek
Birtan Ödekhttp://birtanodek.tumblr.com
twitter.com/odekbirtan | about.me/birtanodek | tr.linkedin.com/in/birtanodek/

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

6 YORUMLAR

 1. “Bir toplantıdasınız, bilgisayarı açıp yazmak yerine elimizle notları tutuyoruz. Toplantı bittiğinde onu iPhone’dan fotoğrafını çekip otomatik Evernote’a aktarıyoruz. Böyle bir mucize kısacası.”

  fotograf sadece bu defterden cekiliyor sanki, mucizeye bak.

 2. Türkiye’de bir çok noktadan satın alabiliyorsunuz demişsin de, hangi sitelerde var mesela, ben araştırdım ama Evernote Smart Notebook’u moleskine’ın kendi sitesi dışında satan bir yere rastlayamadım. Evernote Türkite’te bu konuyla ilgili bir mail attım ama sen yinede beni yönlendirirsen sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.