Foxconn’dan iPhone 6 Fiziksel Detayları İçeren Sunumlar Sızdırıldı

-

IMG_3185.JPG Bu sene hiç olmadığı kadar iPhone sızıntısı gördük ve yeni cihazlar hakkında bilmediğimiz çok az şey kaldı. O bilmediğimiz detaylar arasında ise ürünlerin boyutları ve ağırlıkları yer alıyordu. Bugün IGen.fr tarafından yayınlanan yeni çizimler iPhone 6’ların boyutları ve en azından 5.5 inçlik modelin ağırlığı hakkında detayları barındırıyor. Apple’ın birincil üretim partneri Foxconn’dan sızdırılan resimler, dün paylaştığımız ve çıkıntılı kamera lensini gösteren çizimin daha detaylı versiyonu olma özelliğini içeriyor. Bilgi tablosu, 5.5″ iPhone 6 için N56, 4.7 inçlik model için N61 model kodunu içeriyor. Resimlerde her iki model için de çıkıntılı kamera lensinin yer aldığı gözüküyor. Tabloya göre, 5.5 inçlik model 0.67-0.77 mm arası çıkıntılı bir kamera lensine sahipken, 4.7 inçlik modelinkisi ise 0.77 mm kalınlığa sahip olacak.

IMG_3186.JPG Tabloya göre 5.5 inç iPhone 6; 158 mm uzunluğa, 78 mm genişliğe, 7.1 mm kalınlığa ve 184.6 gram ağırlığa sahip olacak. Çıkıntılı kamerayı da hesaba katarsak bu kalınlık 7.7 mm’ye çıkıyor. Ayrıca cihazın ilk prototipi için de bilgiler içeren tablo, prototipin aynı uzunluk ve genişliğe sahip olmasına rağmen 7 mm kalınlığa ve 168.5 gram ağırlığa sahip olduğunu belirtiyor.

IMG_3187.JPG Bu arada 4.7 inçlik modelin 138 mm uzunluğa, 66 mm genişliğe ve 6.9 mm kalınlığa sahip olacağı belirtilmesine rağmen bu model için ağırlık listelenmemiş. Karşılaştırmak gerekirse iPhone 5S 123×58 mm boyutlara ve 7.6 mm kalınlığa sahip. 5.5″ iPhone 6’nın üretim sürecine yakın kaynaklar cihazda 2915mAh pil yer alacağını bildiriyor ve bu söylenti daha önceden cihaza ait olduğu söylenen pilin kapasitesi ile örtüşüyor. Diğer yandan bilgilerin kaynağı cihazın safir kristal ekrana sahip olup olmayacağını belirtmiyor.

Ayrıca her iki modelde geçen hafta itibariyle ürün doğrulama testine girdi ve gelen bilgiler seri üretimin bu hafta başlayacağına işaret ediyor. Daha önce gelen bilgiler 5.5″ iPhone 6’nın üretiminde yaşanan sorunlar yüzünden cihazın birkaç ay sonra satışa çıkacağını ama iki modelin de aynı anda tanıtılacağını öngörüyordu.

Apple, gelecek nesil iPhone’ları, 9 Eylül’de düzenleyeceği bir etkinlik ile tanıtacak.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. Büyük ekranlı iphonelarda o kamera çıkıntı halinde olacaksa bu bir tasarım kusuru demektir. Tabi o çıkıntı arka kapak (kılıf) ile görünmez olabilir. Sonuç olarak kusur, kusurdur.

  2. bana kalırsa 5,5 inç lik telefon 4.7 ye göre düşük özellikte olacak. sanırım tahminlerime göre 5.5 inç ten iki adet prototip hazırlanmış birisi daha ağır olduğuna göre birisi yüksek özellikte öteki prototip düşük özellikte. o halde 5.5 inçlik telefondan 2 tane gelebilir. bu durumda toplamda 3 tane telefon tanıtılabilir. muhtemelen 5.5 inçin diğer prototipi yani ağır olan safir camlı olan prototiptir.

  3. bana kalırsa 5,5 inç lik telefon 4.7 ye göre düşük özellikte olacak. sanırım tahminlerime göre 5.5 inç ten iki adet prototip hazırlanmış birisi daha ağır olduğuna göre birisi yüksek özellikte öteki prototip düşük özellikte. o halde 5.5 inçlik telefondan 2 tane gelebilir. bu durumda toplamda 3 tane telefon tanıtılabilir. muhtemelen 5.5 inçin diğer prototipi yani ağır olan safir camlı olan prototiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.