Foxconn’dan iPhone 6 Fiziksel Detayları İçeren Sunumlar Sızdırıldı

IMG_3185.JPG Bu sene hiç olmadığı kadar iPhone sızıntısı gördük ve yeni cihazlar hakkında bilmediğimiz çok az şey kaldı. O bilmediğimiz detaylar arasında ise ürünlerin boyutları ve ağırlıkları yer alıyordu. Bugün IGen.fr tarafından yayınlanan yeni çizimler iPhone 6’ların boyutları ve en azından 5.5 inçlik modelin ağırlığı hakkında detayları barındırıyor. Apple’ın birincil üretim partneri Foxconn’dan sızdırılan resimler, dün paylaştığımız ve çıkıntılı kamera lensini gösteren çizimin daha detaylı versiyonu olma özelliğini içeriyor. Bilgi tablosu, 5.5″ iPhone 6 için N56, 4.7 inçlik model için N61 model kodunu içeriyor. Resimlerde her iki model için de çıkıntılı kamera lensinin yer aldığı gözüküyor. Tabloya göre, 5.5 inçlik model 0.67-0.77 mm arası çıkıntılı bir kamera lensine sahipken, 4.7 inçlik modelinkisi ise 0.77 mm kalınlığa sahip olacak.

IMG_3186.JPG Tabloya göre 5.5 inç iPhone 6; 158 mm uzunluğa, 78 mm genişliğe, 7.1 mm kalınlığa ve 184.6 gram ağırlığa sahip olacak. Çıkıntılı kamerayı da hesaba katarsak bu kalınlık 7.7 mm’ye çıkıyor. Ayrıca cihazın ilk prototipi için de bilgiler içeren tablo, prototipin aynı uzunluk ve genişliğe sahip olmasına rağmen 7 mm kalınlığa ve 168.5 gram ağırlığa sahip olduğunu belirtiyor.

IMG_3187.JPG Bu arada 4.7 inçlik modelin 138 mm uzunluğa, 66 mm genişliğe ve 6.9 mm kalınlığa sahip olacağı belirtilmesine rağmen bu model için ağırlık listelenmemiş. Karşılaştırmak gerekirse iPhone 5S 123×58 mm boyutlara ve 7.6 mm kalınlığa sahip. 5.5″ iPhone 6’nın üretim sürecine yakın kaynaklar cihazda 2915mAh pil yer alacağını bildiriyor ve bu söylenti daha önceden cihaza ait olduğu söylenen pilin kapasitesi ile örtüşüyor. Diğer yandan bilgilerin kaynağı cihazın safir kristal ekrana sahip olup olmayacağını belirtmiyor.

Ayrıca her iki modelde geçen hafta itibariyle ürün doğrulama testine girdi ve gelen bilgiler seri üretimin bu hafta başlayacağına işaret ediyor. Daha önce gelen bilgiler 5.5″ iPhone 6’nın üretiminde yaşanan sorunlar yüzünden cihazın birkaç ay sonra satışa çıkacağını ama iki modelin de aynı anda tanıtılacağını öngörüyordu.

Apple, gelecek nesil iPhone’ları, 9 Eylül’de düzenleyeceği bir etkinlik ile tanıtacak.

Tagged With: , , , , , , , , , , , , , , ,