Funny or Die: iSteve

-

1_isteve

Steve Jobs hakkında, ölümünden sonra hazırlanan projelerden biri olan iSteve, bugün Funny or Die sitesinde yayınlanmaya başladı.

iSteve, ilk Steve Jobs film projesi olmasa da ilk yayınlanan Steve Jobs filmi olarak tarihe geçti. Aslında tam olarak bir biyografi veya film demek oldukça güç. Funny or Die, Steve Jobs’u ve hayatını bir parodi olarak aktarmayı tercih etmiş.

İtiraf etmeliyim, bir veya iki sahnesinde beni güldürmeyi başarsa da genel olarak parodinin bu kadar uzun tutulması gerçekten gereksiz olmuş.

Bir dönem Apple’ın Get a Mac reklamları ve Die Hard 4.0 filminden hatırlayacağımız Justin Long’un Steve Jobs’u canlandırdığı film tam 78 dakika sürüyor. Jobs’un yanında, Steve Wozniak’ı ise Jorge Garcia canlandırıyor.

isteve-screenshot

Filmde Apple’ın doğduğu günler ile başlayan hikaye, Hindistan seyehati, Bill Gates, John Scully gibi kişilerle ilişkileri ve şirketten ayrılması sonrası yaşananlar gerçeklerden alıntılar yapılarak fakat oldukça farklı bir tarzda parodi ile anlatılıyor. Sadece beş günde çekilen filmden fazla bir şey beklememek gerektiğini de söylemekte fayda var.

Filmi Funny or Die sitesinden online olarak izlemek isteyenler

http://www.funnyordie.com/videos/d2e0f617e3/isteve

bağlantısından filme ulaşabilir.

Ashton Kutcher’ın baş rolde Steve Jobs’u canlandırdığı, resmi biyografisinden uyarlanan jOBS adlı film ise asıl beklediğim Steve Jobs filmi diyebilirim. “jOBS”, 5 Haziran’daki galasından sonra gösterime girecek olan filmin ülkemizde gösterime girip girmeyeceği henüz kesinleşmiş değil.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.