Galaxy Tab 10.1 satışı yasaklandı!

-

Apple ile Samsung arasında devam eden patent ihlali davaları ABD, Avusturya ve Güney Kore gibi bir çok ülkede devam ediyor.

Henüz ihlaller konusunda bir karar çıkmadı ama Avusturalya’da, Galaxy Tab 10.1’in satışına tedbiren yasak kondu.

Geçen hafta Pazartesi günü Apple’ın Avusturalya ofisi, tabletin ABD versiyonunu incelemeye aldı. Üç günlük incelemenin sonucunda, 1200 sayfalık bir döküman ile dava başvurusu yapıldı. Başvuruda gelecek aylarda Avusturalya’da piyasaya sunulacak olan Galaxy Tab 10.1’ın, mahkeme süresince Apple’a maddi zarar verecek olmasından dolayı, ithalat yasağı isteniyor.

Galaxy Tab 10.1’in kaydırarak kilit açma ve pinch to zoom gibi patentleri ihlal ettiği öne sürülüyor.

Samsung bu karar üzerine Apple’a bir mektup yazdı. Bu mektupta, incelenen cihazın ABD sürümü olduğu, Avusturalya sürümünün daha hazır olmadığı için iddianın adil olmadığını belirterek, cihaz piyasaya çıkmadan önce üç günlük detaylı inceleme için ofislerine gönderebileceklerini ifade etti.

İki taraf da satıştan 7 gün önce 3 adet cihazın detaylı incelenmesi için Apple Avustralya ofisine gönderilmesinde anlaşma sağladı. Fakat mahkeme bu tarihe kadar cihaza tedbiren ithalat yasağı koydu. Bunun anlamı cihazın stoklara girmesi, ön siparişe sunulması veya reklamının yapılması yasak.

29 Ağustos’ta görülmeye başlanacak dava sonucunda Samsung haksız bulunursa cihazın ithalatı komple yasaklanacak.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. samsung prestijini iyice sarstı rezil oldu. Diğer Çin firmaları ile neredeyse aynı artık konumu. Cok yazık. Asus bile eeepad transformer ile bir yenilik getirdi. Ama Samsung gibi ileri teknoloji markası nin bu rezilliği açıkcası cok buyuk bir rezillik.

  2. Samsung gercekten cok sevdigim ve degerli bir firma, biraksin bu akilli telefon/tablet islerini, iphone/ipad.lere ekran/chip uretsin.. ses-goruntu sistemleri, bilgisayarlar ve beyaz esyadan devam etsinler :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.