Gazetelikteki metal dergi iPad

-

Pazarlama teknolojilerinin  bizlerin aklını çelmek için uzun saatler harcayıp tüketimimize sundukları ürünler aslında hayatımızı ne kadar kolaylaştırmakta?

iPad ‘in piyasaya çıkmasından bir kaç yıl önce “Netbook” lar hayatımıza girdi ve birçoğumuz bunları alıp çantamızda , arabamızda taşıdık.

Bazıları merak ettiklerini aramak için kullandı, kimileri mobile ofis olarak kullandı bazıları da ben teknolojiyi takip ediyorum imajı vermek için aldı kullandı.

Kullananlar arasında bende vardım, fakat ne yazık ki elimde durma süreleri bir haftayı geçmemiştir.  Benim gibi teknoloji canavarı bir kullanıcı için ihtiyaçlara cevap veremeyen bir üründü çünkü.

Netbookların piyasada yüzmesinden kısa bir süre sonra, netbookların sınırlı ve düşük kapasiteli yetersiz hallerini gören Apple tasarım ekibi bu fırsatı kendi lehlerine çevirmek için kolları sıvadılar ve piyasayı alt üst eden 7’den 70 ‘e herkesin ilgisini çeken ve her konuda işlevselliğinden yararlandığı iPad’i piyasaya surdu.

Kapış kapış satılan bu urun ülkemizde resmi olarak  satışa çıkması, tarihimizde kara bir leke olarak gördüğümüz matbaa vakası gibi , elektronik marketlerdeki yerini çok geç buldu.

Az önce netbook’un, ne kadar kullanışsız, sınırlı bir alet olduğundan bahsettim.

iPad dediğimiz ürün Apple’ in müşterisini nereden vuracağını ne kadar iyi bildigi bir kanıtı olarak bizleri kalbimizden vururcasına hayatımıza girdi. iPad’ i nerelerde kullanabiliriz hiç duşundunuz mü ? Ben bir süre düşündüm ve kendimce çok değişik bir sonuca vardım. Fotoğrafçılıktan sonra gelen en büyük hobim yemek yapmak ve yaptığım yemekleri fotoğraflamaktır. Yemek yapmayı sevenler bileceklerdir, elinizde kitap ya da internetten bulduğunuz değişik bir tarifi pesinizde gezdirirsiniz malzeme ve yapım süreci ile alakalı bilgi almak için. iPad burada benim işimi çok kolaylaştıran bir araç oldu. Markette elimde, evde mutfakta pesimde  asistanım olarak benim ile çalışmakta. Kafe’ desiniz kız arkadaşınızı  bekliyorsunuz ve her zamanki gibi sizi güzelliği ile büyüleyebilmek için makyaj masasinin önünde uğraşırken randevusuna geç kaldı. App-Store’dan indirdiğiniz bir oyun ile kendinizi eğlendiriyorsunuz. Ya da haber baslıklarını okuyup vakit geçiriyorsunuz.  Kız arkadasınız geldiği an ilk soracağı soru, geç mi kaldım. Gözlerinizin içi parlarcasına hayır cevabini veriyorsunuz ama iPad’ iniz masanın altında. Nikon’ un destekleyen bir ara yazılım sayesinde iPad ‘iniz ile D-SLR makinesi kontrol edip stüdyo tadında fotoğraflarınızı evinizde kurduğunuz küçük stüdyonuzda kullanabiliyorsunuz.

Gazeteliğin arasına sıkıştırıp, Pazar günler kapıcı gazeteyi getirmismi diye kapıya bakmadan, gazetelikten çıkarttığınız iPad’ inizi açıp internetten baslıkları okumaya başlıyorsunuz.

Bu gün bu küçük oyuncağın ikinci versiyonu geliyor. Amerika saati ile 20:00 da tanıtılması beklenen ipad 2 , hayatımıza daha ne yenilikler getirecek acaba ?

 

 

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.