Gelecek Nesil iPhone’da Farklı Ekran Büyüklükleri Olabilir

20130104-152741.jpg

Topeka Sermaye Piyasası analisti Brian White, yaz aylarında duyurulması beklenen gelecek nesil iPhone için bazı tahminlerde bulundu.

Daha önce de kamuoyuna yansıyan, iPhone’un farklı renk seçenekleri ile satışa sunulacağı iddiası White’ın da gündeminde. Analistin tahminine göre, bir sonraki iPhone, 5. nesil iPod Touch’a benzer bir şekilde sarı, mavi, mor, yeşil, pembe, gri gibi renklerle sunulabilir. AIDS ile müdadeleye destek sağlayan, (Product) RED etiketli kırmızı bir iPhone da seçenekler arasında yerini alabilir.

Tahminler arasında en ilginci ise farklı ekran büyüklüklerine sahip iPhone’ların satışa sunulması yönündeki görüş. Brian White, 3.5 inç, 4. inç ve daha büyük ekran seçeneklerinin, Apple’ın Samsung gibi büyük ekranlı telefonlar üreten rakiplerin karşısında elini güçlendireceğini düşünüyor.

Açıkçası, iPhone 4’den bu yana devam eden ekran boyutu sorunsalı, 4 inç ekranlı iPhone 5’den sonra da kaldığı yerden devam ediyor. Apple, rakiplerinin dev ekranlı cihazları karşısında iPhone ekranını aynı genişlikte tutunabilir mi bunu kestirmek zor ama bir an önce ekran konusunun iPhone için tartışma konusu olmaktan çıkarılması gerekiyor.

Tagged With: