Gelecek Nesil iPhone’da Farklı Ekran Büyüklükleri Olabilir

-

20130104-152741.jpg

Topeka Sermaye Piyasası analisti Brian White, yaz aylarında duyurulması beklenen gelecek nesil iPhone için bazı tahminlerde bulundu.

Daha önce de kamuoyuna yansıyan, iPhone’un farklı renk seçenekleri ile satışa sunulacağı iddiası White’ın da gündeminde. Analistin tahminine göre, bir sonraki iPhone, 5. nesil iPod Touch’a benzer bir şekilde sarı, mavi, mor, yeşil, pembe, gri gibi renklerle sunulabilir. AIDS ile müdadeleye destek sağlayan, (Product) RED etiketli kırmızı bir iPhone da seçenekler arasında yerini alabilir.

Tahminler arasında en ilginci ise farklı ekran büyüklüklerine sahip iPhone’ların satışa sunulması yönündeki görüş. Brian White, 3.5 inç, 4. inç ve daha büyük ekran seçeneklerinin, Apple’ın Samsung gibi büyük ekranlı telefonlar üreten rakiplerin karşısında elini güçlendireceğini düşünüyor.

Açıkçası, iPhone 4’den bu yana devam eden ekran boyutu sorunsalı, 4 inç ekranlı iPhone 5’den sonra da kaldığı yerden devam ediyor. Apple, rakiplerinin dev ekranlı cihazları karşısında iPhone ekranını aynı genişlikte tutunabilir mi bunu kestirmek zor ama bir an önce ekran konusunun iPhone için tartışma konusu olmaktan çıkarılması gerekiyor.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

12 YORUMLAR

  1. bugunun dunyasinda artik urunu talep belirleyip, sekillendiriyor! musteri isterse olmali, apple belki bugun degil ama daha buyuk bir ekran olcusune sahip bir telefonu mutlaka cikaracaktir…rakipleri ve segmenti simdiden hazir! kendinle celisirmi? niye celissinki, porsche dizel spor arac uretirken celistimi? bence hayir.

  2. Yıl ortasında 5s cıkacak, yıl sonunda 5s’ler renklenecek tabii ekran boyutları değişmeyecek, yıl sonuna ise ayrıca büyük ekranlı bir iphone olacak ve İOS7 çıkacak, tasarımlarıda kökten değişecek.

    • iMac ve Pro’ların renkleneceğini, artık Macbook’larda klavyenin olmayacağını, Mouse’un ise tarihe karışacağını eklemeyi unutmuşsunuz. Ha bu arada Apple 2013’de saç bonesi çıkarıyormuş. binlerce renk seçeneği de olacakmış, nasıl gözden kaçırdınız bunları?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.