Geliştirici Programı 2013

-

Elma Dergisi Geliştirici Programı, Elma Dergisi üyelerinin aralarında ücret toplayarak bir geliştirici hesabı alması ve bu hesap ile okuyucuların cihazlarının UDID kaydının yapılması amacına hizmet eden bir programdır. Geliştirici hesabı sadece 100 adet cihazın UDID kaydını yapabildiği için, ilk program ve takip eden diğer programlar, limit dolduğunda yenilenecektir.

UDID kaydı yapılan cihazlar, geliştirici programının satın alındığı tarihten itibaren bir yıl boyunca tüm iOS beta işletim sistemlerini diledikleri zaman indirip, Jailbreak vb herhangi ekstra bir yöntem ile uğraşmadan yasal olarak kullanabilecekler.

Ücretlendirme kısmını hiç koymamayı düşünüyorduk bu yıl, zaten mevcut üyeliğimiz vardı ve ücretsiz olarak dağıtacaktık kayıt haklarını ancak iş, Elma Dergisi’nin reklam, hosting ve teknik diğer konularda gereksinim duyduğu meblağlar olduğundan kayıt başına 10 TL almayı uygun bulduk.

Programa kayıt olmak isteyen kullanıcılar, hello@elmadergisi.com adresine, kullanıcı adları ile programa katılmak istediklerini, bilenler UDID numaralarını gönderebilirler. Mail gönderen kullanıcılara banka hesap bilgileri gönderilecek ve ücretlerin yatırılması istenecek. Ödemenin ardından birkaç dakika içinde udid numarasının gönderilmesini isteyeceğiz. Yaklaşık tüm işlem 2-5 dk aralığında sürmektedir.

Lütfen udid numaranızı dikkatlice, hatasız gönderiniz. Udid kaydınız anında yapılacak ve kaydın başarıyla tamamlandığına ilişkin son bir mail daha alacaksınız.

Her türlü sorunuz için İLETİŞİM formunu  doldurabilirsiniz.

 

GÜNCELLEME 1

Gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkürler. iOS 7 için udid kayıtları saatler içinde tükendi, kayıtlar yapıldı. Lütfen ödemesini yapmış ancak henüz mesaj almamış arkadaşlar tekrar mail atsınlar toparlayalım. Son gönderim yapan birkaç arkadaşımız daha var, onların kaydını yaptıktan sonra bir süre kayıt yapmayacağız, yeni bir hesap aktive oluyor , olduğunda tekrar bilgi vereceğiz.

GÜNCELLEME 2

 

Kayıtlar yeniden başladı, kayıt olmak isteyenlerin hello@elmadergisi.com veya ozkan.omer@icloud.com adresine “iOS 7 UDID kayıt olmak istiyorum” başlıklı bir mail atması yeterli, mailinizin ardından size konu ile ilgili bir mail gönderilecektir.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

38 YORUMLAR

  1. Mehmet bey ben daha önceki iOS betalarını kullanmak için UDID kaydı yaptırmıştım biryerden.O kayıtla şu anki iOS 7 betayı yükleyebilir miyim ? Nereden bakabilirim kayıdım var mı yok mu diye ? Teşekkürler.

  2. ben udid için kayıt yaptırdım ama hala dönüş yapmadınız 3. gün bugün, daha uzun sürecek mi acaba heyecan sardı dört bir yanımı :)

  3. Bu UDID kaydı denilen olay yalnızca iOS cihazlar için mi geçerli, Mac OS çalıştıran bilgisayarlar da geliştirici programı nimetinden faydalanıp, mesela Mavericks’in geliştirici sürümlerini indirebiliyorlar mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.