Geliştirici Programı 2013

-

Elma Dergisi Geliştirici Programı, Elma Dergisi üyelerinin aralarında ücret toplayarak bir geliştirici hesabı alması ve bu hesap ile okuyucuların cihazlarının UDID kaydının yapılması amacına hizmet eden bir programdır. Geliştirici hesabı sadece 100 adet cihazın UDID kaydını yapabildiği için, ilk program ve takip eden diğer programlar, limit dolduğunda yenilenecektir.

UDID kaydı yapılan cihazlar, geliştirici programının satın alındığı tarihten itibaren bir yıl boyunca tüm iOS beta işletim sistemlerini diledikleri zaman indirip, Jailbreak vb herhangi ekstra bir yöntem ile uğraşmadan yasal olarak kullanabilecekler.

Ücretlendirme kısmını hiç koymamayı düşünüyorduk bu yıl, zaten mevcut üyeliğimiz vardı ve ücretsiz olarak dağıtacaktık kayıt haklarını ancak iş, Elma Dergisi’nin reklam, hosting ve teknik diğer konularda gereksinim duyduğu meblağlar olduğundan kayıt başına 10 TL almayı uygun bulduk.

Programa kayıt olmak isteyen kullanıcılar, hello@elmadergisi.com adresine, kullanıcı adları ile programa katılmak istediklerini, bilenler UDID numaralarını gönderebilirler. Mail gönderen kullanıcılara banka hesap bilgileri gönderilecek ve ücretlerin yatırılması istenecek. Ödemenin ardından birkaç dakika içinde udid numarasının gönderilmesini isteyeceğiz. Yaklaşık tüm işlem 2-5 dk aralığında sürmektedir.

Lütfen udid numaranızı dikkatlice, hatasız gönderiniz. Udid kaydınız anında yapılacak ve kaydın başarıyla tamamlandığına ilişkin son bir mail daha alacaksınız.

Her türlü sorunuz için İLETİŞİM formunu  doldurabilirsiniz.

 

GÜNCELLEME 1

Gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkürler. iOS 7 için udid kayıtları saatler içinde tükendi, kayıtlar yapıldı. Lütfen ödemesini yapmış ancak henüz mesaj almamış arkadaşlar tekrar mail atsınlar toparlayalım. Son gönderim yapan birkaç arkadaşımız daha var, onların kaydını yaptıktan sonra bir süre kayıt yapmayacağız, yeni bir hesap aktive oluyor , olduğunda tekrar bilgi vereceğiz.

GÜNCELLEME 2

 

Kayıtlar yeniden başladı, kayıt olmak isteyenlerin hello@elmadergisi.com veya ozkan.omer@icloud.com adresine “iOS 7 UDID kayıt olmak istiyorum” başlıklı bir mail atması yeterli, mailinizin ardından size konu ile ilgili bir mail gönderilecektir.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

38 YORUMLAR

  1. Mehmet bey ben daha önceki iOS betalarını kullanmak için UDID kaydı yaptırmıştım biryerden.O kayıtla şu anki iOS 7 betayı yükleyebilir miyim ? Nereden bakabilirim kayıdım var mı yok mu diye ? Teşekkürler.

  2. ben udid için kayıt yaptırdım ama hala dönüş yapmadınız 3. gün bugün, daha uzun sürecek mi acaba heyecan sardı dört bir yanımı :)

  3. Bu UDID kaydı denilen olay yalnızca iOS cihazlar için mi geçerli, Mac OS çalıştıran bilgisayarlar da geliştirici programı nimetinden faydalanıp, mesela Mavericks’in geliştirici sürümlerini indirebiliyorlar mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.