Google, Apple’ın iPhone’umu Bul Hizmetine Benzer Olan Android Aygıt Yöneticisi’ni Tanıttı

-

android-device-manager

Google, dün kaybolan veya çalınan Android cihazları bulmaya yarayan yeni servisini internet sayfasından duyurdu. Servis çok yeni birşey değil, Apple kullanıcılarının iOS ve OS X yüklü cihazlarında kullandığı Find My iPhone özelliği ile aynı.

Servis, Find My iPhone gibi Android Aygıt Yöneticisi de gerçek zamanlı olarak harita üzerinde cihazın bulunduğu yeri gösterir. Yakın çevrede kaybetmiş iseniz yüksek ses ile nerede olduğunu öğrenebilir yanlış ellerin eline geçtiğinde ise cihazın içindeki bilgiler silinebilir.

Minder arasında telefon kaybetmek sona eriyor, Android Aygıt Yöneticisi ile telefonunuz sessizde olsa bile yüksek sesle telefonunuzun nerde olduğunu bulabilirsiniz. Telefon ya da tablet işitme menzili dışında olmasa durumunda, gerçek zamanlı bir harita üzerinden aygıtınızı bulabilirsiniz.

Google’ın yeni Android Aygıt Yönlendiricisi hizmeti 2.2 ve üzeri sürüm yüklü cihazlarda bu ay içinde kullanıma sunulacak.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. Bence Apple patentini almıştır yani bu kadar önemli birşeyin patentini olmadan olur mu ? Belkide Google Apple’a para ödemiştir uygulamayı yapmak için ??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.