GTA: Vice City

Geçenlerde sosyal ağlardan sizlere güzel haberi vermiştim. Rockstar Games’in GTA 3 efsanesinin ardından GTA: Vice City oyunu 10. yılı etkinliği kapsamında 6 Aralık’ta App Store’da satışa çıkıyor. Geçen hafta oyunun trailerini paylaşmıştık ancak trailerde görmediğimiz bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Oyunu daha önce bilgisayarlarında oynayanlara oldukça tanıdık geleceği kesin fakat daha yakından bakıldığında bu güzel oyunun orjinalinden çok daha güzel göründüğünü fark edebilirsiniz. Oyunun ekran görüntülerinin sizi kandırmadığını hemen belirteyim. Rockstar Games oyunu olduğu gibi iOS’a aktarmakla kalmadı, yüksek çözünürlüklü cihazlarımız için görsel kalitesini de iyileştirdi. Şirket karakter modelleri ve ışık efektlerinin de iyileştirildiğini, nişan alma ve ateş etme gibi özelliklerin geliştirildiğini belirtmiş.

Yeni nesil HD oyunlarda görebileceğimiz kalitede bir grafik performansı elbette beklemiyoruz. Neticede bu oyunun 10 yıl öncesine ait olduğunu, teknolojinin gelişme hızını da gözönünde bulundurarak hatırlamalıyız. Yıllar önce büyük keyif alarak oynadığım oyunun müzikleri, neredeyse tamamı klasik haline gelmiş 80’li yılların hit parçalarından oluşuyor.

Türün meraklılarının uykularının kaçmasına sebep olacak olan oyun $4.99 etiket ile Perşembe günü App Store’da…

Kaynak: Rockstar Games

Tagged With: , , , ,