Güle Güle iPad 2, Tekrar Hoş Geldin iPad 4

-

ipad-retina-hero-m-201403Apple, bir haftadır dedikodusu dolaşan revizyonu nihayet gerçekleştirdi. Online ve perakende satış mağazalarında iPad 2’nin satışı sonlandırıldı. iPad 2 yerine, dördüncü nesil iPad yeniden satışa çıkıyor.

iPad Air ile birlikte 4’üncü nesil iPad’in satışına son verilmiş fakat ikinci nesil iPad’in satışına devam kararı alınmıştı.

Dördüncü nesil iPad ülkemizde 999 TL den başlayan fiyatlar ile tekrar satışa sunuldu. 1 ila 2 haftalık gönderim süresine sahip ürünler sadece 16 GB kapasiteyle satışta. Siyah veya beyaz renk seçeneği yanında Wi-Fi veya Wi-Fi+Hücresel seçenekleri bulunuyor.

Üçüncü nesil ile neredeyse çok az farkı bulunan dördüncü nesil iPad’de öne çıkanlar A6X işlemci ile Lightning bağlantısı olmuştu.

Dördüncü nesil iPad’in özelliklerini aslında biliyorsunuzdur fakat yine de Apple’ın resmi sitesindeki anlatım ile hatırlatalım.

9.7 inç Retina ekran

3,1 milyonun üzerinde; yani bir HDTV’ye göre bir milyon daha fazla piksele sahip göz alıcı Retina ekranda fotoğraflar ve videolar inanılmaz ayrıntılı, metinler ise olağanüstü net görünür.

A6X çip

Güçlü A6X çip sayesinde, iPad her dokunuşunuza hızlı yanıt verir. Üstelik, enerjiyi verimli kullandığı için 10 saate kadar pil ömrü sağlar.

Etkileyici fotoğraflar ve videolar çekin

Arka tarafındaki iSight kamera ile net ve ayrıntılı fotoğraflar veya göz alıcı 1080p HD videolar çekin. Arkadaşlarınız ve ailenizle görüntülü görüşmeler yapmak için ön taraftaki FaceTime HD kamerayı kullanın.

Ultra hızlı kablosuz bağlantı

802.11n sayesinde hızlı Wi-Fi performansı elde edin.3 Wi-Fi + Cellular modeli, tüm dünyada hızlı bağlantılar için geniş bir LTE bant aralığını destekler.

Güçlü uygulamalarla gelir.

iPad; e-posta göndermek, İnternet’te gezinmek ve görüntülü aramalar yapmak için muhteşem uygulamalarla birlikte gelir. Ayrıca fotoğraflarınızla, filmlerinizle, müziğinizle, belgelerinizle, sunumlarınızla ve hesap tablolarınızla olağanüstü şeyler yapmanızı sağlayan uygulamalar da içerir.

App Store’da
500.000’in üzerinde uygulama

App Store’da iPad için özel olarak tasarlanmış inanılmaz uygulamalar bulunur. Bunlar sadece boyutları büyütülmüş telefon uygulamaları değildir. Jiroskop ve ivmeölçer gibi iPad teknolojilerinden ve 9.7 inç Retina ekranın her pikselinden tamamen yararlanırlar. Yani, iPad’in ve sizin yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yoktur.

iOS 7

AirDrop, Denetim Merkezi ve daha akıllı multitasking gibi özelliklerle iOS’u kullanmak şimdi daha da kolay. Üstelik, iPad’e özel olarak tasarlandığı için her şey yalnızca mükemmel görünmekle kalmıyor; aynı zamanda mükemmel çalışıyor.

Sınırlı garanti

Her iPad, satın aldığınız tarihten itibaren 90 günlük ücretsiz telefon teknik desteği ve bir yıllık sınırlı garanti ile birlikte gelir.

 

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. The New iPad olarak tanıtılan 3. nesil iPad neden satışta değil? iPad Air ‘in yanında daha düşük fiyat seviyesinden satılması lazımken yerine iPad 2 getirilmiş. Acaba benim atladığım bir yer mi var. Sıraları şu şekilde diye biliyorum:

    iPad –> iPad 2 –> The New iPad –> iPad Air (mini serisini saymazsak)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.