Güle Güle iPad 2, Tekrar Hoş Geldin iPad 4

ipad-retina-hero-m-201403Apple, bir haftadır dedikodusu dolaşan revizyonu nihayet gerçekleştirdi. Online ve perakende satış mağazalarında iPad 2’nin satışı sonlandırıldı. iPad 2 yerine, dördüncü nesil iPad yeniden satışa çıkıyor.

iPad Air ile birlikte 4’üncü nesil iPad’in satışına son verilmiş fakat ikinci nesil iPad’in satışına devam kararı alınmıştı.

Dördüncü nesil iPad ülkemizde 999 TL den başlayan fiyatlar ile tekrar satışa sunuldu. 1 ila 2 haftalık gönderim süresine sahip ürünler sadece 16 GB kapasiteyle satışta. Siyah veya beyaz renk seçeneği yanında Wi-Fi veya Wi-Fi+Hücresel seçenekleri bulunuyor.

Üçüncü nesil ile neredeyse çok az farkı bulunan dördüncü nesil iPad’de öne çıkanlar A6X işlemci ile Lightning bağlantısı olmuştu.

Dördüncü nesil iPad’in özelliklerini aslında biliyorsunuzdur fakat yine de Apple’ın resmi sitesindeki anlatım ile hatırlatalım.

9.7 inç Retina ekran

3,1 milyonun üzerinde; yani bir HDTV’ye göre bir milyon daha fazla piksele sahip göz alıcı Retina ekranda fotoğraflar ve videolar inanılmaz ayrıntılı, metinler ise olağanüstü net görünür.

A6X çip

Güçlü A6X çip sayesinde, iPad her dokunuşunuza hızlı yanıt verir. Üstelik, enerjiyi verimli kullandığı için 10 saate kadar pil ömrü sağlar.

Etkileyici fotoğraflar ve videolar çekin

Arka tarafındaki iSight kamera ile net ve ayrıntılı fotoğraflar veya göz alıcı 1080p HD videolar çekin. Arkadaşlarınız ve ailenizle görüntülü görüşmeler yapmak için ön taraftaki FaceTime HD kamerayı kullanın.

Ultra hızlı kablosuz bağlantı

802.11n sayesinde hızlı Wi-Fi performansı elde edin.3 Wi-Fi + Cellular modeli, tüm dünyada hızlı bağlantılar için geniş bir LTE bant aralığını destekler.

Güçlü uygulamalarla gelir.

iPad; e-posta göndermek, İnternet’te gezinmek ve görüntülü aramalar yapmak için muhteşem uygulamalarla birlikte gelir. Ayrıca fotoğraflarınızla, filmlerinizle, müziğinizle, belgelerinizle, sunumlarınızla ve hesap tablolarınızla olağanüstü şeyler yapmanızı sağlayan uygulamalar da içerir.

App Store’da
500.000’in üzerinde uygulama

App Store’da iPad için özel olarak tasarlanmış inanılmaz uygulamalar bulunur. Bunlar sadece boyutları büyütülmüş telefon uygulamaları değildir. Jiroskop ve ivmeölçer gibi iPad teknolojilerinden ve 9.7 inç Retina ekranın her pikselinden tamamen yararlanırlar. Yani, iPad’in ve sizin yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yoktur.

iOS 7

AirDrop, Denetim Merkezi ve daha akıllı multitasking gibi özelliklerle iOS’u kullanmak şimdi daha da kolay. Üstelik, iPad’e özel olarak tasarlandığı için her şey yalnızca mükemmel görünmekle kalmıyor; aynı zamanda mükemmel çalışıyor.

Sınırlı garanti

Her iPad, satın aldığınız tarihten itibaren 90 günlük ücretsiz telefon teknik desteği ve bir yıllık sınırlı garanti ile birlikte gelir.

 

 

Tagged With: , ,