Haftasonu söylentileri

iPad 2

Satışa çıkmasının ardından tam bir hafta geçti. Hala pek çok mağaza önünde uzun kuyruklar var. iPad 2, satışa çıkmasının ardından en hızlı satılan Apple ürünü olacak gibi görünüyor. Resmi rakamların açıklanmasını dört gözle bekliyorum.

Google TV

Google, Google TV ürünü için Apple iOS sistemleri ve Android platformlarında çalışan fonksiyonen bir kumanda uygulaması yayınladı. Detayları videodan izleyebilirsiniz.

Mobile Me

iLounge’ın raporuna göre MobileMe servisi WWDC konferansı öncesinde yenilenecek. Tarih aralığı için önümüzdeki Nisan aylarından bahsedilmiş. Servisin, nisan ayında tanıtılması beklenen iOS 5 işletim sisteminin yanında tanıtılması için oldukça uygun bir zamanlama olduğu hakkında pek çok kaynak fikir birliği yapıyor. Yine her zaman olduğu gibi servisin ücretsiz hale gelip gelmeyeceği ve iTunes kütüphanesinin internet üzerinden erişime açılıp açılmayacağı da merak edilen konular arasında…

iPhone 5

Twitter’dan takip edenler okumuştur. iPhone 5 prototipinin Foxconn’da çalışan biri tarafından görüldüğü idda edildi. İddalara göre prototipin kasası iPhone 4 ile büyük ölçüde benzerlikler gösteriyormuş. Prototipin iPhone 5 , iPhone 4X veya adı her ne olacaksa kesin olarak isim bilgisi bulunmuyor. Kasa boyutunun aynı olduğu, ekranın daha büyüdüğü, neredeyse yanlarda hiç boşluk kalmadığı ve arka kısmının metal olduğu aktarılmış. Aluminyum ya da Liquid Metal konusunda da bir kesinlik yok.

 

Tagged With: , , , , , ,