Half-Life 15 Yıl Sonra OS X’de… “Good Morning Mr. Freeman!”

Azim Hazal KÖSE
Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Screen Shot 2013-01-26 at 12.54.38 AM

Valve’nin büyük efsanesi ve bence tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olan Half-Life, 15 yıldan sonra Steam üzerinden sunulan OS X sürümüyle tekrar karşımızda.

Geride kalan 15 yılda defalarca baştan oynayıp bitirdiğim Half Life için “zamanın eskitemediği oyun” desem sanırım abartmış olmam. “Yıl olmuş 2013, hala 1998 yılının oyunu oynanır mı?” diye düşünüyorsanız baştan söyleyim; yanılıyorsunuz!

0000002350.800x600

Sıkı Half-Life oyuncuları daha şimdiden oyunun peşine düştüler ama ben daha genç ve bu oyunu bilmeyen okuyucularımız için konuyu özetlemek istiyorum:

FPS tarzı oyunda fizik profesörü Gordon Freeman’ı yönetiyorsunuz. Gordon Freeman, Black Mesa adı verilen ve yer altında bulunan gizli araştırma merkezinde görevlidir. Black Mesa’da çok gizli
araştırmalar yapılmakta ve çeşitli deneyler ile başka gezegenlerden canlılarla iletişime geçilmektedir. Her şey Black Mesa için sıradan, dünya için olağanüstü bir deney gününün sabahında başlar.

Gordon Freeman deneyi gerçekleştirmek üzere araştırma merkezine gelir ancak deney sırasında işler istenildiği gibi gitmez ve bir patlama gerçekleşir. Bu patlama nedeniyle başka evrenlere kapılar açılır ve dünya dışı canlılar Black Mesa’yı işgal eder. Olayı haber alan hükümet, askerleri “her şeyi yok et” emri ile Black Mesa’ya gönderir. Gordon Freeman olarak sizin yapmanız gereken tek şey ise hayatta kalarak Black Mesa’yı terk etmeyi başarmaktır.

0000002344.600x338

Levyenizi alın, HEV Suit’inizi giyin ve Black Mesa’nın koridorlarında inanılmaz bir hayatta kalma ve kaçış mücadelesine hazırlanın!

İyi şanslar Gordon Freeman…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar