iBooks Store, Yakın Zamanda Türkiye’de Açılabilir

-

Güvenilir bir kaynaktan aldığımız bilgiye göre Apple, iBooks Store’u Türkiye’de devreye sokmaya hazırlanıyor.

reading_books_on_ipad

10 Eylül’deki etkinlikte iBooks Store için yeni ülkeler açıklanacak ve bu ülkelerin arasında Türkiye’de bulunuyor.

Apple’ın 1 Şubat günü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşmede Gül, Apple’ın Eğitimden sorumlu Başkan Yardımcısı John Couch’dan iBooks’a daha çok Türkçe içerik eklenmesini istemişti.

Apple, iBooks hizmetini 27 Ocak 2010 günü iPad ile tanıtmıştı ve 2010 yılının ortalarına doğru uygulama iPhone ve iPod Touch içinde yayınlandı.

Geçtiğimiz sene 4 Aralıkta Apple’ın müzik mağazası, iTunes Store, Türkiye’de kullanıma sunulmuştu.

iBooks Store ile Türkçe içerikli kitapların yayınlanması, satın alınması ve ücretsiz olarak indirilmesi için Apple ID veya mağaza değiştirmeye gerek kalmayacak. Pek çok gelişmiş ülkede kitap okuma alışkanlığını artıran iBooks Store’un ülkemizde de yayınevleri ile anlaşarak mevcut ve yeni yayınların e-kitap olarak edinilmesini kolaylaştıracağını düşünüyoruz. iBooks Store Türkiye’de hizmet vermeye başlar başlamaz geliştirici hesabına sahip her kullanıcının kendi kitabını da yayınlayabilme imkanına sahip olacağını bilmek de ayrıca keyif verici.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. Geçtiğimiz kış Resan Yüner, bir bilişim konferansında “iBook Store’un Türkiye’ye ne zaman geleceğini bilmiyorum ama yakın zamanda olacağını tahmin ediyorum” demişti. iBook da gelirse; darısı Apple Online Store’un başına :)

  2. bu haber gerçekse ne kadar sevindim anlatamam. Türkçe ve ücretsiz e kitap bulmak o kadar zor ki 3-5 kitap bulmak için bakmadığım site kalmadı. Artık iBooks Store’dan rahatça ulaşırım.

  3. 29 Ekim’de Apple – Zorlu Center mağazası açılacak.
    Açılış 5s ve 5c ile olacak…Yılbaşından önce de iBooks Store geliyor.
    İçeriden alınmış bilgidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.