İki iPhone 6 modeli de 128 GB bellek seçeneği sunacak, iPad Air 2 aynı gün tanıtılacak

Tutarlı tahmin ve analizleri ile adından Elma Dergisi’nde önceleri de bahsettiğimiz KGI analisti Ming-Chi Kuo bugün yayınladığı raporunda 4.7 ve 5.5 inçlik her iki iPhone 6 modelinin de ödümüzdeki hafta 128GB bellek seçeneği ile tanıtılacağını belirtti. Eğer üçlü dizi yapısı korunursa yeni hafıza seçenekleri 32GB, 64GB ve 128GB olarak belirlenecek. Ancak iPad Air’de olduğu gibi 128GB’lık versiyon dördüncü bir seçenek olarak da eklenebilir. Daha önce konu ile ilgili Apple’ın 16 GB’lık modeli dip fiyat politikasını korumak için tutacağına ilişkin söylentiler çeşitli basın organlarında yer almıştı. 

Kuo aynı yazısında, Ekim ayında iPad Air 2 için ayrı bir etkinlik düzenlenmesindense iPhone 6 modelleri ile birlikte tanıtılacağının daha mantıklı geldiğini savunuyor. Bu senaryo ile Apple iPad mini modellerine herhangi bir donanımsal güncelleme yapmayacak ve sadece fiyat indirimi sunacak veya güncelleme sadece Touch ID ve RAM artırımı ile sınırlı kalacak.

Raporda iPhone modellerinde üstten yan yüze geçecek olan güç tuşunun programlanabilir çok fonksiyonlu bir tuş olarak tanıtılabileceği görüşünü yazıyor. Belirli bir uygulamanın uzun veya kısa basım ile açılması gibi görevler yüklenebileceği raporun ilgi çeken bir diğer kısmı. Başka bir ilginç nokta ise iPhone 6’ya barometre özelliğinin eklenebilecek olması.

Son olarak KGI raporunun beni sevindiren kısmı iWatch oldu. iWatch’ın 9 Eylül’deki etkinlikte 8GB hafıza ve 512 Ram ile tanıtılacağı tahmini de yer alıyor.

KGI ve Consensus’un tahminlerinin yer aldığı bir çizelgeyi de aşağıda paylaşıyorum.

screen-shot-2014-09-04-at-14-02-55

Tagged With: , , ,