İlk iPhone Prototipi eBay Üzerinden 1499 Dolara Satıldı

20131230-205439.jpg
Apple’ın orjinal ilk nesil iPhone prototipi olarak belirtilen cihaz eBay üzerinden 1499 dolara satıldı. Cihazın dış yüzeyinde bir kusur bulunmaması ve arka yüzüne kazınmış olan sinyal gücü değerleri dikkat çekiyor. Cihaz aynı zamanda Apple’ın prototip cihazlarda kullandığı özel bir işletim sistemi ile çalışıyor.

Çok nadir bulunan orjinal iPhone prototipini satıyorum. Cihaz, ilk nesil iPhone’un çalışmasını test etmek için kullanılmıştı. Cihazı test etmek için üzerinde özel bir test yazılımı kurulu ve yazılım halen sorunsuzca çalışıyor.

Bu cihaz ilk iOS sürümünün geliştirilmesi gösterir ve arka yüzüne kazınmış olan sinyal gücü değerleri bu cihaza aittir. İlk iPhone prototipinin Apple tarafından üretildiği garantilidir.

Cihazın Apple tarafından üretildiği doğrulan değil ve cihaz üzerine kazınmış sinyal gücü değerleri ile ilk kez karışılaşınılıyor.

Bir reddit kullanıcısı cihazın kendisinin aldığını iddia ederken henüz ürün gerçek sahibine teslim edilmedi.

20131230-205636.jpg

Apple’ın cihaz prototiplerinin eBay üzerinden satışa sunulması pekte alışık olduğumuz bir durum değil. Birkaç kez bu şekilde prototip satışına denk gelmiş olsakta prototip ürün satışları muhtemelen açık arttırma bitmeden Apple’ın talebiyle kaldırıldı.

İlk iPhone prototipinin satışının bitmesine birkaç gün daha varken bir kullanıcı “hemen al” butonuna basarak cihazın yeni sahibi oldu.

Tagged With: , ,