İlk iPhone Prototipi eBay Üzerinden 1499 Dolara Satıldı

-

20131230-205439.jpg
Apple’ın orjinal ilk nesil iPhone prototipi olarak belirtilen cihaz eBay üzerinden 1499 dolara satıldı. Cihazın dış yüzeyinde bir kusur bulunmaması ve arka yüzüne kazınmış olan sinyal gücü değerleri dikkat çekiyor. Cihaz aynı zamanda Apple’ın prototip cihazlarda kullandığı özel bir işletim sistemi ile çalışıyor.

Çok nadir bulunan orjinal iPhone prototipini satıyorum. Cihaz, ilk nesil iPhone’un çalışmasını test etmek için kullanılmıştı. Cihazı test etmek için üzerinde özel bir test yazılımı kurulu ve yazılım halen sorunsuzca çalışıyor.

Bu cihaz ilk iOS sürümünün geliştirilmesi gösterir ve arka yüzüne kazınmış olan sinyal gücü değerleri bu cihaza aittir. İlk iPhone prototipinin Apple tarafından üretildiği garantilidir.

Cihazın Apple tarafından üretildiği doğrulan değil ve cihaz üzerine kazınmış sinyal gücü değerleri ile ilk kez karışılaşınılıyor.

Bir reddit kullanıcısı cihazın kendisinin aldığını iddia ederken henüz ürün gerçek sahibine teslim edilmedi.

20131230-205636.jpg

Apple’ın cihaz prototiplerinin eBay üzerinden satışa sunulması pekte alışık olduğumuz bir durum değil. Birkaç kez bu şekilde prototip satışına denk gelmiş olsakta prototip ürün satışları muhtemelen açık arttırma bitmeden Apple’ın talebiyle kaldırıldı.

İlk iPhone prototipinin satışının bitmesine birkaç gün daha varken bir kullanıcı “hemen al” butonuna basarak cihazın yeni sahibi oldu.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.