iMac’in Başlangıç Modeline de Fusion Drive Opsiyonu Geldi

20130105-124809.jpg

Hatırlanacağı gibi Appe, geçtiğimiz Ekim ayındaki ürün güncellemesinde yeni nesil iMac’ler ile birlikte Fusion Drive teknolojisini duyurmuştu. Klasik sabit disklerin depolama kapasitesi ve katı hal sürücülerinin (SSD) hızını tek disk bölümünde kombine eden yeni Fusion Drive teknolojisi, hem yüksek hızlı, hem de SSD’ye göre daha maliyetli bir çözüm sunuyor.

Yeni iMac’ler ile birlikte opsiyonel olarak sunulan Fusion Drive seçeneği için 250$ gözden çıkarılmalı. Çünkü tüm iMac’lerle birlikte standart olarak gelen 1 TB 5400 rpm sabit diskten, 1 TB Fusion Drive’a geçmenin maliyeti en az bu kadar.

3 TB Fusion Drive’a geçiş ise 400$ olarak ücretlendiriliyor. 768 GB’lık SSD opsiyonunun 1300$ olduğunu göz önüne alırsak, Fusion Drive’ın ciddi bir tasarruf sağladığını söyleyebiliriz.

Yeni modellerin satışa çıkmasıyla birlikte Fusion Drive seçekleri ilk olarak üst sınıf iMac’lere sunulmuştu. Fransız MacGeneration sitesi, iMac’in 1299$’lık başlangıç modeli için de Fusion Drive opsiyonunun sunulmaya başlandığını yakalamış. Bu sessiz sedasız yeniliğe Apple Online Store‘dan ulaşabilirsiniz.

Tagged With: ,