iMac’in Başlangıç Modeline de Fusion Drive Opsiyonu Geldi

-

20130105-124809.jpg

Hatırlanacağı gibi Appe, geçtiğimiz Ekim ayındaki ürün güncellemesinde yeni nesil iMac’ler ile birlikte Fusion Drive teknolojisini duyurmuştu. Klasik sabit disklerin depolama kapasitesi ve katı hal sürücülerinin (SSD) hızını tek disk bölümünde kombine eden yeni Fusion Drive teknolojisi, hem yüksek hızlı, hem de SSD’ye göre daha maliyetli bir çözüm sunuyor.

Yeni iMac’ler ile birlikte opsiyonel olarak sunulan Fusion Drive seçeneği için 250$ gözden çıkarılmalı. Çünkü tüm iMac’lerle birlikte standart olarak gelen 1 TB 5400 rpm sabit diskten, 1 TB Fusion Drive’a geçmenin maliyeti en az bu kadar.

3 TB Fusion Drive’a geçiş ise 400$ olarak ücretlendiriliyor. 768 GB’lık SSD opsiyonunun 1300$ olduğunu göz önüne alırsak, Fusion Drive’ın ciddi bir tasarruf sağladığını söyleyebiliriz.

Yeni modellerin satışa çıkmasıyla birlikte Fusion Drive seçekleri ilk olarak üst sınıf iMac’lere sunulmuştu. Fransız MacGeneration sitesi, iMac’in 1299$’lık başlangıç modeli için de Fusion Drive opsiyonunun sunulmaya başlandığını yakalamış. Bu sessiz sedasız yeniliğe Apple Online Store‘dan ulaşabilirsiniz.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

    • Geçen hafta bize bildirseydiniz haberini o tarihte yapardık. Sonradan gerçekleşen bir gelişme olduğu için bilmiyenlere bu haberi yaptık. Başlıktan 3 TB için geçiş yapıldığı gibi bir anlam çıkması mümkün değil.

  1. Haberi gorunce heyecanlandim o yuzden 3tb likta eklenmistir diye dusundum, bilmiyordum gordugumde 1 tb lik Fusion ve normal hdd olarak piyasaya ciktigini dusundum, bildigim kadariyla apple sessiz yapiyor bu degisimleri, ama inanilir gibi diil 3 TB neden yok? !! Ben hala umidimi yitirmedim, umarim guncellenir Bu yaz buyuk planlarim var :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.