iMessage Kaydını Silme

-

Apple, iMessage servisinin gerektiğinde uzaktan kapatılabilmesini sağlayan yeni bir araç yayınladı. Apple’ın resmi sitesinden ulaşabileceğiniz bu sayfalar ile iMessage servisinizi telefon numarınızı girerek kapatabilirsiniz.

Servis, Apple olmayan bir mobil telefona sim kartını takan kullanıcıların, SMS ulaşamaması sorununa çözüm getiriyor. Telefon numaranız iMessage ile eşleşmişse ve eğer gereken ayarları kapatmadan sim kartınızı bir başka telefona takacak olursanız, size gönderilen SMS’ler telefonunuza ulaşmayabilir.

Araç size iki seçenek sunuyor. Birinci seçenekte kartınızı çıkarttığınız iPhone sizdeyse, kartı geri takıp sırasıyla Ayarlar / Mesajlar a gidip iMessage’ı kapatmanızı öneriyor.

Ekran Resmi 2014-11-10 16.19.54

Eğer iPhone’a ulaşabilme imkanınız yoksa sitede telefon numaranızı girebileceğiniz bir metin kutusu bulunuyor. iMessage kaydını silmek istediğiniz telefon numarasını girdiğinizde size bir onay kodu geliyor. Size iletilen kodu web sitesine girdiğinizde iMessage kaydınız o numaradan silinmiş oluyor. Bir aksilik olması durumunda da site yeni yönergelerle size yardımcı oluyor.

Artık iPhone kullanmayacaksanız veya eski iPhone’unuzu satıyorsanız, mutlaka içindeki tüm ayarları kapattığınızdan, hizmetleri durdurduğunuzdan, tüm ayar ve verileri sıfırladığınızdan emin olun.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.