iMessage Kaydını Silme

Apple, iMessage servisinin gerektiğinde uzaktan kapatılabilmesini sağlayan yeni bir araç yayınladı. Apple’ın resmi sitesinden ulaşabileceğiniz bu sayfalar ile iMessage servisinizi telefon numarınızı girerek kapatabilirsiniz.

Servis, Apple olmayan bir mobil telefona sim kartını takan kullanıcıların, SMS ulaşamaması sorununa çözüm getiriyor. Telefon numaranız iMessage ile eşleşmişse ve eğer gereken ayarları kapatmadan sim kartınızı bir başka telefona takacak olursanız, size gönderilen SMS’ler telefonunuza ulaşmayabilir.

Araç size iki seçenek sunuyor. Birinci seçenekte kartınızı çıkarttığınız iPhone sizdeyse, kartı geri takıp sırasıyla Ayarlar / Mesajlar a gidip iMessage’ı kapatmanızı öneriyor.

Ekran Resmi 2014-11-10 16.19.54

Eğer iPhone’a ulaşabilme imkanınız yoksa sitede telefon numaranızı girebileceğiniz bir metin kutusu bulunuyor. iMessage kaydını silmek istediğiniz telefon numarasını girdiğinizde size bir onay kodu geliyor. Size iletilen kodu web sitesine girdiğinizde iMessage kaydınız o numaradan silinmiş oluyor. Bir aksilik olması durumunda da site yeni yönergelerle size yardımcı oluyor.

Artık iPhone kullanmayacaksanız veya eski iPhone’unuzu satıyorsanız, mutlaka içindeki tüm ayarları kapattığınızdan, hizmetleri durdurduğunuzdan, tüm ayar ve verileri sıfırladığınızdan emin olun.

 

Tagged With: ,