Vücut Geliştirme ve Fitness [İnceleme]

-

Spora başlamaya karar verdiğim şu günlerde, salonlara yığınla para vermek yerine evimde rahatlıkla spor yapma fikri daha cazip geldi. Haliyle teknolojinin nimetlerinden yararlanıp, bana yardımcı olabilecek uygulamalar arayışı içine girdim. Hemen iPhone’umdan App Store’u açıp “Fitness” araması yaptıktan sonra bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilecek uygulamaları inceledim. Uygulama geliştiricisinin Türk olduğunu farkettiğimde “yerli malı yurdun malı” diyerek hemen Satın al butonuna bastım. Kullanmaya başladığımdan itibaren beni etkiliyen programı vakit kaybetmeden sizinle de paylaşmak istedim.

IMG_0207

 

Uygulamada temel olarak 100’den fazla egzersiz türü, hareketli görseller ile detaylandırılmış. Türkçe açıklamalarında bulunduğu egzersizlerde yanlış hareketten kaçınmak için de açıklamalar bulunuyor.

IMG_0208 IMG_0209

 Egzersizler; ağırlık kullanılan hareketler ve vücut ağırlığı ile yapılan hareketler olmak üzere ikiye ayrılmış.

IMG_0210

Egzersiz öncesi ısınmanın önemi ile ilgili detaylı yazılarda bulunuyor.

IMG_0211

Favori egzersizlerinizi ayrıca saklayabileceğiniz bir alanda bulunuyor. Böylece her seferinde yüzlerce egzersiz arasında kaybolmak zorunda kalmıyorsunuz.

IMG_0213

Son olarak Hakkında bölümünde ise Spor yapmanın altın kurallarından bahsedilmiş.Bence egzersizlere başlamadan önce bu yazıyı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Genel olarak başarılı olan bu uygulama tam da istediğim üzre bana evde spor keyfini yaşatmayı başardı.Hiç vakit kaybetmetmeden geliştirici ile irtibata geçip “Bana 10 adet uygulama sar” dedim ve sizleri de unutmadım. Yarın sabah sizlere Facebook ve Twitter sayfamızda soracağımız soruya doğru yanıt veren 1. 10. 20. 30. 40. 50. 60. 70. 80. ve 99.  kişiye bu uygulamanın Promo code’nu hediye edeceğiz.

Ömer Özkan
Ömer Özkan
Apple, Tech, Software Engineer & Editor of ElmaDergisi

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

10 YORUMLAR

  1. La bi link verin adını açık açık yazın. Inceliyorsun tamam da ben buna ulasmak icin illa bir arama mi yapacagim? Ayrica yalandan bir uygulama, yabancisini paylasmis arkadas. Copy paste calismasi ile yapilmis bir uygulamanin reklamini yapip sonra da hediye etmeyi filan dusunuyorsunuz, ayip. Direk vermekte yok, soru gelecekmiste, bilmem kacinciya gidecekmiste… Face’de boyle uygulama mi olur? Beklerim onuncu yorumu ben yazarim, ya da riske girmem alt alta 100 yorumu da ben yazarim. Cok amatorce kusura bakmayin, beceremiyorsaniz da yapmayin abi

  2. Kemal Bey,
    Öncelikle eleştiriniz için teşekkür ederim.Taktir edersiniz ki yazım stilleri kişiden kişiye göre değişebilen bir durumdur.Uygulama inceleme yazımı mümkün mertebe açıklayıcı olarak yazmaya özen gösterdim. Link konusuna gelince zaten uygulama sadece iPhone ile uyumludur. iPhone cihazda App Store dan “Vücut Geliştirme ve Fitness” şeklinde arama yaparsanız direk karşınıza çıkacağını göreceksiniz.
    Saygılarımla. Ömer ÖZKAN

  3. Kemal Bey benim de ilk yazılarımı okusanız gülersiniz. Emeklemeden yürünmüyor. Ömer arkadaşımız bir çalışma yapmış ki gayet başarılı. Elbette bahsettiğiniz gibi eksiklikler var. Her zaman olacaktır. Eleştiriniz için teşekkürler. Keşke daha yapıcı olsaydı. Zamanla çok daha iyi yazılar geleceğine inanıyorum.

  4. Demek istedigim, neden arama yapmak zorundayım? Uygulama adini yazmayi ben de akil edebiliyorum fakat Mehmet Bey biliyor, uzun zamandir uygulama incelemelerinde ayni seyi talep ediyorum. Oraya buraya tekrar isim yazip aramak yerine uygulama icin tek bir indirme linki. Sizin icin zorluk degil, bizim icin de kolaylik saglayacak bir durum. Bence uygulanabilir :)

    Yazim elbette kotu olabilir, dediginiz gibi baslangic. Ama baslangic icin daha farkli bir uygulama secilebilirdi. Saygilar efendim :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.