Vücut Geliştirme ve Fitness [İnceleme]

Spora başlamaya karar verdiğim şu günlerde, salonlara yığınla para vermek yerine evimde rahatlıkla spor yapma fikri daha cazip geldi. Haliyle teknolojinin nimetlerinden yararlanıp, bana yardımcı olabilecek uygulamalar arayışı içine girdim. Hemen iPhone’umdan App Store’u açıp “Fitness” araması yaptıktan sonra bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilecek uygulamaları inceledim. Uygulama geliştiricisinin Türk olduğunu farkettiğimde “yerli malı yurdun malı” diyerek hemen Satın al butonuna bastım. Kullanmaya başladığımdan itibaren beni etkiliyen programı vakit kaybetmeden sizinle de paylaşmak istedim.

IMG_0207

 

Uygulamada temel olarak 100’den fazla egzersiz türü, hareketli görseller ile detaylandırılmış. Türkçe açıklamalarında bulunduğu egzersizlerde yanlış hareketten kaçınmak için de açıklamalar bulunuyor.

IMG_0208 IMG_0209

 Egzersizler; ağırlık kullanılan hareketler ve vücut ağırlığı ile yapılan hareketler olmak üzere ikiye ayrılmış.

IMG_0210

Egzersiz öncesi ısınmanın önemi ile ilgili detaylı yazılarda bulunuyor.

IMG_0211

Favori egzersizlerinizi ayrıca saklayabileceğiniz bir alanda bulunuyor. Böylece her seferinde yüzlerce egzersiz arasında kaybolmak zorunda kalmıyorsunuz.

IMG_0213

Son olarak Hakkında bölümünde ise Spor yapmanın altın kurallarından bahsedilmiş.Bence egzersizlere başlamadan önce bu yazıyı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Genel olarak başarılı olan bu uygulama tam da istediğim üzre bana evde spor keyfini yaşatmayı başardı.Hiç vakit kaybetmetmeden geliştirici ile irtibata geçip “Bana 10 adet uygulama sar” dedim ve sizleri de unutmadım. Yarın sabah sizlere Facebook ve Twitter sayfamızda soracağımız soruya doğru yanıt veren 1. 10. 20. 30. 40. 50. 60. 70. 80. ve 99.  kişiye bu uygulamanın Promo code’nu hediye edeceğiz.

Tagged With: ,