iOS 5 Beta 2 Yenilikleri

iOS 5 Beta 1 incelemesini yayınlamıştım. Beta 2 ‘de göze çarpan büyük yenilikleri bir arada toplamanın faydalı olacağını düşündüm.

Kablosuz Eşitleme

iOS 5 Tanıtımında duyrulan kablosuz eşitleme özelliği Beta 1’de bulunmuyordu. Beta 2 ile gelen bu özelliği, son kez kabloyu bağlayıp iTunes’un “summary” ekranının altında bulunan “Wi-Fi bağlantısı üzerinden eşitleme yap” seçeneğini aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Açılış Animasyonu

Sanırım fark etmişsinizdir. iOS 5 Beta 2 ile cihaz açılışında aşağıdaki animasyon görülüyor.

Yeni Kilit Ekran Uyarı Bildirimleri

Havadan Yazılım Güncelleme

Yazılım güncellemenin sancısı oldukça hafifledi. Beta 2 ile yazılımı havadan güncelleyebiliyoruz. Üstelik 3G veya Wi-Fi Bağlantısı fark etmiyor.

iMessages Beta 1 ve Beta 2 cihazlar arasında çalışmıyor

Farklı beta sürümleri arasında mesaj yollayamadım fakat iki cihazı da beta 2 sürümüne güncelledikten sonra mesajlar sorunsuz olarak gönderiliyor…

Mail Arşivleme

Mobile Me ve Gmail hesaplarındaki mailler artık direk olarak Mail uygulamasından arşivlenebiliyor.

Gerçek zamanlı eşitleme

En güzel özelliklerden biri de bu. Bir cihazda uygulamayı indirmeye başladığınızda, diğerlerinde de eşitleme aynı anda sürüyor.

iCloud

Simgesi değişen iCloud seçenekleri sayesinde kişiler, ajanda notları vb değişiklikler anında diğer cihazlarınızla paylaşılıyor. Mobile Me servisine üye olanların bu zamana kadar ücretli olarak kullandığı bu özellik artık tüm iOS – Mac OS X kullanıcılarına ücretsiz.

 

Tagged With: , , , , ,