iOS 6 Beta 3 ile Gelen Özellikler…

Birkaç dakika önce sizlerle iOS Beta 3 Yayınlandı haberi ile yeni güncellemeyi duyurduk. Biraz kurcaladıktan sonra yeni güncelleme ile gelen özelliklerde ortaya çıktı. iOS 6 sürümü bütün kullanıcılara Eylül – Ekim ayında yeni iPhone ile beraber kullanıma açılacak.
iOS 6 Beta 3 ile gelen özellikler;

– Apple iOS 6 ile tanıttığı iOS 6 Maps de güncellemeden payına düşeni aldı. Kullanıcılar artık mesafeleri mil veya kilometre olarak görebilecekler. Navigasyonu istediğiniz dilde ayarlayabilirsiniz. Haritadaki navigason sesini ayarlayabilirsiniz.

– Safari’de de Bookmarks bölümüne ek olarak okuma listesi ve geçmiş bölümü eklendi.

– Okuma listesi ikonu iPad de menü çubuğuna yerleştirildi.

Apple iOS 6 Beta 3 ile gelen yenilikten son olarak etkilenen iCloud.com oldu.

Kullanıcılar tarafından çokca tercih edilen iCloud mail adresinde de değişiklikler oluyor. @me.com olarak kullandığımız mail adreslerinin yerini @icloud.com mail adresleri alacak.

30 Haziran da Apple’ın devre dışı bırakmış olduğu MobilMe hizmeti kısa süreliğine indirme için açık olsada Apple artık MobileMe den geriye birşey bırakmamaya çalışıyor.

@me.com’dan önce kullanılan mac.com hesabı halen kullanılmakta. iOS 6 çıktıktan sonra gelecek olan @icloud.com’dan önce kullanılan me.com da kullanıma devam edecek sadece artık mail adresi aldığımızda @icloud.com olarak gelecek.

Tagged With: