iOS 6 Maps, OS X Mountain Lion için mi geliyor?

Apple yeni iOS sürümü ile gelen Maps uygulamasını bir ay önce duyurdu. Kullanıma açıldığı günden beri kullanıcılar tarafından çok fazla rağbet gördü. Dergimizde yapılan bir anketin sonuçlarında ise iOS 6 Maps uygulaması Apple’ın iOS 6’ya kadar kullanmış olduğu Google Maps uygulamasını geçmiş durumda.

Apple, iOS 6 Maps ile; turn by turn navigation ve 3D Haritalarını iOS sürümüne ekledi. Bu haberde ise iOS 6 Maps’in OS X Mountain Lion yazılımına geleceği hakkındaki duyumları paylaşacağım.

Bugün Techpp iOS 6 Maps’i OS X Mountain Lion’a entegrasyon için kod dökümanı yolladı.

Bizim geliştirici arkadaşlarımız iOS 6 Maps’in, Mac’e gelebileceğini düşündüler. Buna bağlı olarakta kod dökümanı oluşturdular.

Maps uygulamasının rutin incelemesi sırasında Cody dosyasın da  bazı ilginç altitude_manifest.xml dosyası bulundu.

Bu XML dosyasındaki bazı özellikler devre dışı edildiğinden Intel tabanlı grafik yongası için bir referans yoktur.

Bu Apple’ın iOS 6 Maps Mac sürümü üzerinde çalıştığının tam teşekküllü somut kanıttır. Mountain Lion ile iOS 6 Maps arasındaki olası bütünleşmedir. Örneğin iPhoto konum özellikleri iOS 6 Maps ile entegtre olabilir. Raporda bu özelliğin eski Intel yongası ile çalışmayacağı da belirtildi.

Mountain Lion ana sürümü bu ay kullanıcılara dağıtımı başlayacak. Ama bu özelliğin kesin olarak ne zaman kullanıcılara verileceği bilinmez…

Tagged With: ,