iOS 7 10 Eylül’de Yayınlanabilir

Apple’ın, haziran ayında WWDC’de tanıttığı ve tahtı iOS 6’dan alacak olan iOS 7, şu anda geliştiricilere  sunulmuş durumda. Radikal değişikliklerin bulunduğu iOS 7’yi  gün geçtikçe kusursuz hale getiren Apple, final versiyonunu 10 eylülde, herkese sunabilir. Nuance adlı şirketin, kendi geliştiricilerine attığı mailde, iOS 7’nin 10 eylül’de yayınlanacağını belirtmekte. Bu arada Nuance şirketi, Siri’nin kelimeleri ve cümleleri anlamasını sağlayan bir şirket. nuanceios7claim

Öte yandan, Nuance’ın bu bilgiyi nereden aldığı hakkında bir bilgi yok fakat Siri için çalışan bir şirketin, bu bilgiyi alabileceğinide  düşünmek mantıklı geliyor. Geçmişte Apple, iOS Golden Master versiyonlarını geliştiricilere, yeni iPhone’ların tanıtıldığı gün sunar ve geliştiricilere uygulamalarını son kez test etmeleri için, son bir şans sunup, bunun ardından iPhone’ların satışa sunulduğu günden birkaç gün önce ise, final versiyonunu  yayımlardı.

Apple, yeni telefonunu 10 eylül günü Türkiye saatiyle 20.00’da tanıtacak. Bu etkinlikte, yeni iPhone 5S ve 5C’nin tanıtılmasına kesin gözle bakılıyor. 5.jenerasyon iPad ve 2.jenerasyon iPad Mini’nin yanısıra, iMac, Mac Mini ve Retina Ekranlı Macbook Pro’lar da bu etkinlikte tanıtılabilir.