iOS 7 Nasıl Olacak?

-

ios_7

Apple ilk olarak iOS’u 9 Ocak 2007 tarihinde OS X adı altında duyurmuştu.  Şuan da dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi unvanını taşıyor. Geçen sene yayınlanan iOS 6’da birçok eksik bulunuyordu. Kullanıcılar iOS 6 ile Apple’ın mobil yazılımına yenilik gelmemesinden dolayı kızgınlardı. Bu eksiklerin iOS 7 ile kapanacağını düşünüyoruz. İnternette iOS 7 ile dedikodular, ekran görüntüleri dolanmaya başladı. Hem benim aklımdakileri hem de internette dolanan dedikoduları uzun zamandan sonra bir yazıda toparladım.

iOS 7 ile gelmesi beklenen özellikler:

ios_7_concept__dashboard_by_theintenseplayer-d5gzwlt

Küçük pencereler halinde açık kalan uygulamalar: Bu özellik internette en çok dolaşan iOS 7 özelliği. Önemli uygulamalar küçük kareler şeklinde ana menüde açık duruyor. İstenilen zaman kullanıcılar hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Geliştirilmiş bildirim başlığı: Bu özellik ile gelen mesajları, tweetleri veya bildirimleri o uygulamayı açmadan hızlı bir şekilde okuyabiliyorsunuz, cevap yazmak istiyorsanız direk olarak gelen mesajın üstüne tıklayarak yine uygulamayı açmadan mesaj yazabiliyorsunuz.

ios_7_concept__notification_banner_by_theintenseplayer-d5hdac7

Kişiselleştirebilen kısa yol tuşu: Şuan da iOS 6’da var olan özelliğin geliştirilmiş versiyonu. Kameraya hızlı olarak ulaşmanızı sağlayan düğmeyi iOS 7 ile istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. (Twitter, Facebook, ses kayıt, borsa, hava durumu gibi uygulamaların kısa yollarını kilit ekranına atayabilmenize olanak sunuyor.)

Grabber_20Apps_20-_20Copy_20_3__medium

iOS 7 ile ana menüyü değiştirmenize olarak sunan bir başka özelliğin daha gelmesi bekleniyor. Bu özellik ile saat bildiriminin yer aldığı bölüme hava durumu da eklenebilecek.

86LsW

Siri’ye Türkçe Desteği: Apple Store’un Türkiye’ye açılmasına sayılı zaman kaldı. Apple bunla birlikte Siri’ye Türkçe desteğini getirebilir.

hero

NFC destekli Passbook: Yeni iPhone’a ( 5S veya 6) NFC desteği gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte Passbook’a NFC optimize edilmesi bekleniyor. Eğer bu özellik gerçekleştirilirse yanımızda kredi kartı veya akıllı kart taşımamıza gerek kalmayacak.

passbook-ios6

iOS’un günümüze kadar ne gibi değişiklikler geçirdiğini merak edenler “iOS Evrimi” başlıklı yazıyı okuyabilirler.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

6 YORUMLAR

  1. Ilk resmi ozellikle cok begendim umarim oyle bir tasarim olur. Bence LTE , Bluetooth , brightness ve mesaj arama gibi kisayollarin olmasi cok gereken birsey ama apple yapar mi bilinmez ama tasarim muhtesem olmus gercekten keske bu sekil kullanabilsek. Bunun disinda video cok guzel gibi gozukuyor ama bunun yapilma ihtimali hem zor hemde ekranin bos olmasi lazim ekranimiz dolu oldugu zaman bu ekstra pencereler bir cok karisikliga ve hosnutsuzluga sebep olacaktir. Apple umariz ilk resimdeki yani biraz android phonelardaki gibi degisiklige gider ve konsepti degistirir.

  2. :) önceden android işletim sisteminin bazı romları ( örn. miui rom ) ios u taklit ediyordu.Şimdi de android romların özelliklerinin ios ta olmasını istiyoruz.ios stabil olması ve yazılım zenginliğiyle cazip.fakat android kullanıcısına kendi telefonunu dizayn etmesini sağlıyor.seçenekleri arttırınca herşeyle oynayınca da stabillik ortadan kalkabiliyor.Son olarak da şunu diyebilirim koskoca apple telefonuna widget koyamayacak bir teknoloji üreticisi değil.Widget olması gerçekten çok hoş olurdu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.