iOS 7’nin Tasarımı OS X’e Gelirse Nasıl Olur? [Galeri]

-

Tasarımcılar, iOS 7’nin OS X’de nasıl duracağını hayal ettiler ve tasarımlarını hayata geçirdiler.

Stu Crew’in tasarımları

ivericks_notes

ivericks_contacts

ivericks_max

ivericks_spotlight

ivericks_calculator

ivericks_siri

ivericks_notificationcentre

ivericks_notification

ivericks_itunesminiplayer

ivericks_finer

Apple, iOS sürümlerinde kullandığı özellikleri OS X’de de kullanmayı tercih ediyor. (OS X Lion ve OS X Mountain Lion, en iyi örnekleridir.) 

Apple, iOS 7’deki tasarımı OS X’in bir sonraki sürümüne taşımayı planlarsa şimdiye kadar kullandığımız OS Xlerden çok daha farklı olacak.

Diğer tasarımlar

8a3effe95111995cf12457c24af816b8
Büyütmek için resmin üstüne tıklayın
 
notification-center-concept
 
messages-ios7

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

8 YORUMLAR

  1. Kim emek harcadıysa ellerine sağlık

    Ama bu arayüz iOS’a gelince Apple kullanıcı kaybecek, iOS versiyonlarında çatlama ve bölünme meydana gelecek(Android’deki gibi).

    Eğer bu arayüz Mac OS X’e gelirse(OSX demiyorum) Apple’ın yıllardır yaptığı şeylerin hepsi gider. Ben Aqua Interface’i kaldırdılar diye bile kızgınım. Bu hale gelirse artık 10.0-10.6 arası gidip gelirim.

  2. Menülerde Arial yanına Lucida.. iOS 7 tek başına rafine ve güzel ama OS X üzerinde Apple’ı herhangileştirmiş bence. Ayrıca Mavericks in bu yeşil mavi dalgasıyla Vista’nın o sevimsiz masaüstündeki renklerle benzeşmesini hiç hayırlı görmüyorum.

  3. skemorfik dizaynın kalkmasından ben de rahatsız olmuştum ama ios 7ye alışmaya başladım. bütünlüğün sürmesi açısından mace de gelecektir herhalde kendimizi buna hazırlasak iyi olur. zaten mantıken bu sene 10.9 çıktığına göre artık gelecek yıl os X serisi biter, başka bir isimde 11 çıkar bunda da muhtemelen büyük değişiklikler olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.